İzmir’in Karabağlar ilçesinde yaşanan trajik olayda, 15 yaşındaki Hacer Çağla Çetinalp eski sevgilisi tarafından 120’ye yakın bıçak darbesiyle vahşice öldürüldü. Olay, Arap Hasan Mahallesi'nde meydana geldi. Anne ve babası ayrı olan Hacer, babasının evine eski erkek arkadaşı U.E.Y. ile birlikte gitti. Bir süre sonra baba İ.U.Ç. çocukları evde yalnız bırakarak dışarı çıktı ve geri döndüğünde kızını kanlar içinde buldu.

İzmir'de Üşümesin Diye Aldığı Yolcu Tarafından Vurulan Taksici Olayı İzmir'de Üşümesin Diye Aldığı Yolcu Tarafından Vurulan Taksici Olayı

Polis ve sağlık ekipleri ihbar üzerine hızla olay yerine geldi. Hacer’in vücudunda 120’ye yakın bıçak darbesi olduğu tespit edildi ve cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Cinayet şüphelisi U.E.Y. kısa sürede yakalandı ve ilk ifadesinde Hacer’i kendisini aldattığı gerekçesiyle öldürdüğünü itiraf etti. Ayrıca, cinayet sonrası kaçarken suç aleti bıçağı ve Hacer’in cep telefonunu yanına aldığını ve telefonu bir çöp konteynerine attığını belirtti.

Olayla ilgili soruşturma kapsamında U.E.Y. ve baba İ.U.Ç. gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor. Bu trajik olay, genç yaşta işlenen vahşi cinayetler konusundaki endişeleri bir kez daha gündeme taşıdı.

Editör: Çetin KEYDAL