Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında görevlendirmek üzere bin 500 tarım işçisi alımı gerçekleştiriyor. Bakanlık, daha önce 5 bin 500 sözleşmeli personel ve 158 tarım orman uzman yardımcısı alımı yapmıştı. İŞKUR aracılığıyla yapılan 1500 tarım işçisi alımı başvurularıyla ilgili detaylar ve başvuru şartları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.2024 Tarım Ve Orman Bakanlığı İşçi Alımı İşkur Başvuru Detayları Ve Kura Çekimi Tarihi (1)

Sebzelerin Orta Doğu Mutfağındaki Kullanımı Sebzelerin Orta Doğu Mutfağındaki Kullanımı

TARIM İŞÇİSİ ALIMI İLANI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 500 tarım işçisi alınacaktır. İşçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır. Başvuru süreci ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı duyuruya göre, tarım işçisi alımı için başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Sağlık sorunu bulunmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 1500 tarım işçisi alımı başvuruları, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden 13 Şubat ile 19 Şubat tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların bu tarihler arasında yapılması gerekmektedir.

KURA ÇEKİMİ

Başvuruların tamamlanmasının ardından, alınacak işçilerin belirlenmesi için kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi, 27 Şubat tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Tarım ve Orman Bakanlığı, kura çekimi ile ilgili detayları ve sonuçları resmi internet sitesi üzerinden duyuracaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı, bin 500 tarım işçisi alımı için başvuruları İŞKUR aracılığıyla almaktadır. Başvuruların 13-19 Şubat tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Başvuru şartları ve detaylı bilgi için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kura çekimi 27 Şubat'ta gerçekleştirilecek olup, sonuçlar bakanlık tarafından duyurulacaktır.

Editör: Kader GÜL