İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adıyaman'da Altınşehir Polis Merkezi Amirliği'nde bir polis memuru tarafından silahla yaralanan 2 polisin şehit olduğunu açıkladı.Adıyaman'da Polis Amirlerine Ateş Açıldı 2 Şehit
Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saat 20.15 sıralarında, Adıyaman Altınşehir Polis Merkezi Amirliği'nde görev yapan polis memuru S.U.Ş'nin kendi beylik silahıyla Polis Merkezi Amiri K.Ü. ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri G.Ö'yü yaraladığını belirtti. Olayın faili S.U.Ş'nin etkisiz hale getirilerek gözaltına alındığını aktaran Yerlikaya, "Ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen Polis Merkezi Amirimiz K.Ü. ve Ekipler Amirimiz G.Ö. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak maalesef şehit olmuştur. Olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.Adıyaman'da Polis Amirlerine Ateş Açıldı 2 Şehit (1)

İSİYAD’ın Yönetiminde Yeni Atamalar Ali Ayyıldız Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Oldu İSİYAD’ın Yönetiminde Yeni Atamalar Ali Ayyıldız Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Oldu

Adıyaman Valisi Osman Varol da AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir polis memurunun 2 meslektaşına beylik silahıyla ateş açtığını belirterek şunları kaydetti: "Polis Merkezi Amiri Başkomiserimiz ve Ekipler Amiri Komiserimiz hemen hastaneye kaldırılmıştır. Tüm acil müdahaleler yapılmış ve maalesef her ikisi de kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Saldırıyı gerçekleştiren polis memuru da yaralı şekilde etkisiz hale getirilmiş, o da hastanede gözetim altında, devletin elinde şu an. Bunun dışında başka yaralı yok."

Sonuç ve Değerlendirme
Adıyaman'da yaşanan bu üzücü olayın ardından, güvenlik güçlerimizin ne kadar zorlu ve riskli bir görevde oldukları bir kez daha ortaya çıkmıştır. Polis memurlarımızın canı pahasına görevlerini yerine getirirken maruz kaldıkları tehlikeler, herkesin takdirini kazanmaktadır.

Bu vesileyle, şehit olan polis memurlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden terör eylemleri karşısında, milletçe kenetlenerek bu tür olayların bir daha yaşanmaması için birlikte mücadele etmeliyiz.
Adıyaman'da yaşanan bu trajik olay sonrasında derin bir üzüntü içerisindeyiz. Polis memurlarımızın canı pahasına görevlerini yerine getirirken maruz kaldıkları bu tür saldırılar, ülkemizin güvenliği için gösterdikleri fedakarlığı bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Şehit olan polis memurlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Bu tür saldırılar, milletimizin birlik ve beraberliğine zarar vermektedir. Bu nedenle, terörün her türlüsüne karşı birlik olmalı ve güvenlik güçlerimize destek olmalıyız.

Ülkemizin huzur ve güvenliği için canlarını hiçe sayarak görev yapan tüm güvenlik güçlerimize minnettarız. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için herkesin sorumluluk alması gerekmektedir.