Siteler sayfanızda, AdSense'te kullanmak amacıyla sitelerinizin listesini oluşturabilirsiniz. AdSense site yönetimi ve sağladığı avantajlar hakkında bilgi edinmek için bu makaleyi inceleyin.

Nasıl çalışır?

Yeni bir sitede reklam göstermek veya site düzeyinde engelleme kuralları oluşturmak istiyorsanız öncelikle sitenizi siteler listenize eklemeniz gerekir. AdSense'e eklediğiniz tüm sitelerin AdSense Program politikalarına uygun olduğundan emin olun.

Yeni bir site eklediğinizde reklam kodunuz, ads.txt dosyanız veya sitenizdeki bir meta etiket aracılığıyla sitenin sahibi olduğunuzu doğrularız. Sahipliğinizi doğrulamamızın ardından, politikalarımıza uygun olup olmadığını kontrol etmek için sitenizi inceleriz. Bir sitede reklam yayınlayabilmeniz için sitenin incelemeyi geçmesi ve AdSense'te "Hazır" durumuna sahip olması gerekir. Böylece diğer yayıncılar, reklam kodunuzu kötü amaçlı olarak başka sitelerde kullanamaz.

İpucu: Sitenizin, sahibi olmadığınız hesaplardan reklamverenlere satılmasını önlemek için bir ads.txt dosyası yayınlamanızı da öneririz. Daha fazla bilgi için ads.txt kılavuzumuzu inceleyin.

Site listenize erişme

Site listenize erişmek için:

WhatsApp'ın Yeni Yapay Zeka Özellikleriyle İlgili Gelişmeler WhatsApp'ın Yeni Yapay Zeka Özellikleriyle İlgili Gelişmeler
  • AdSense'te oturum açın ve Siteler'i tıklayın.

İlgili kaynaklar

  • Siteniz reklam göstermeye hazır değilse yapılması gerekenler
  • Kendi sitenizde reklam göstermek için YouTube kanalınıza bağlı AdSense hesabını kullanma
  • Kendi sitenizde reklam göstermek için Blogger hesabınıza bağlı AdSense hesabını kullanma
  • Ads.txt kılavuzu
Editör: Egemen KEYDAL