Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'nun ikinci etap ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çektiklerini belirterek, ödemeleri bugün itibarıyla hesaplara yatıracaklarını duyurdu.

Aile ve Gençlik Fonu'nun İkinci Etap Ödemeleri Bugün Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'nun ikinci etap ödemelerinin Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekildiğini ve bugün itibarıyla hesaplara yatırılacağını duyurdu. Bakan Göktaş, evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanan, Mayıs ayında resmi nikahlarını gerçekleştiren 1.203 çifte toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapacaklarını belirtti.

Evlilik Öncesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetinden Yararlanan Çiftlere Ödeme Yapılacak

Bakan Göktaş, bu doğrultuda başvuru yaparak evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanan, Mayıs ayı içerisinde de resmi nikahlarını gerçekleştiren 1.203 çifte toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapacaklarını bildirdi. Ayrıca, gençlerin evlilik sürecinde sağlıklı bir adım atmalarını ve mutlu bir aile hayatı kurmalarını desteklediklerini ifade etti.

Aile ve Gençlik Fonu'ndan Destek

Aile kurumunun desteklenmesi, güçlendirilmesi, gençlerin sosyal risklere karşı korunması için Aile ve Gençlik Fonu'nu kurduklarını kaydeden Bakan Göktaş, aile kurmayı her daim teşvik ettiklerini, aileleri güçlendirmeyi ana hedefleri olarak belirlediklerini ifade etti. Proje kapsamında gençlerin evlilik sürecinde sağlıklı bir adım atmalarını ve mutlu bir aile hayatı kurmalarını desteklediklerini vurguladı.

Faizsiz Kredi Desteği Veriliyor

Başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL tutarında faizsiz kredi desteği sağladıklarını belirten Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na bugün itibarıyla 9.992 çiftin başvuru yaptığını belirterek, şartları sağlayan 2.976 çifte evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmeti verdiklerini bildirdi.

Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na başvuru yapan ve şartları sağlayan çiftlere peyderpey ödemeleri gerçekleştireceklerinin altını çizdi. Söz konusu desteği ilerleyen süreçte tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi

Araç Kullanma Becerileri Nasıl Geliştirilir? Araç Kullanma Becerileri Nasıl Geliştirilir?

Özellikle evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmeti ile gençlere sağlanan destek, toplumun aile yapısını güçlendirmeyi hedefliyor. Bu tür projelerin yaygınlaştırılması ve desteklenmesi, toplumsal refahın artmasına ve daha sağlıklı aile yapılarına sahip bir toplum oluşturmaya katkı sağlayabilir.

Editör: Kader GÜL