AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, son anket sonuçlarını açıkladı. İstanbul'da 1 puan farkla Murat Kurum'un önde olduğunu belirten Şen, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Trabzon ve Hatay sonuçlarını da paylaştı.

İstanbul'da Murat Kurum 1 Puan Önde

Şen'in açıklamalarına göre, "İstanbul'da son durum Murat Kurum. Bizim adayımız olan Sayın Kurum, 1 puan ile önde. Yarış devam ediyor, ama bu işin bittiği anlamına gelmiyor. Sıkı çalışmaya devam ediyoruz çünkü araştırmalar hata payı mekanizmasıyla çalışırlar. 1 oya güvenmemek lazım, 2 seçmen son güne kadar karar değiştirebiliyor. İstanbul'da seçim yarışı AK Parti lehine tamam gibi."Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'den Son Anket Sonuçları Açıklaması! (1)

Bu Seçimde Yüzde 10 İle 15 Arasına Yerleşti

Seçmen davranışı seçim çalışmaları öncesinde araştırıldığında, hangi partiye oy verecekleri sorulur ve gelen cevap "adaya göre değişir" veya "adaya bakacağım" tarzında olurdu. Bu seçimde ise net bir şekilde yüzde 10 ile 15 arasına yerleşti, yer yer yüzde 25'lere de çıktı. Bu demokrasiyi yaşatan bir cevaptır. Bu çok kötü diyenler var ama hayır öyle değil. Halkın seveceği, beğeneceği ve gerçekten hizmet edecek, gerçek belediyecilik yapacak olan algı belediyeciliği yapmayan, sosyal belediyecilik yapıp sosyal medya belediyeciliği yapmayan bir aday çıkarın, oy versinler."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafında yer aldı.

Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir ve Trabzon...

Ankara'da ortada bir yarış devam ediyor. İstanbul'da öndeyiz. Antalya'da başa baş bir mücadele var. İzmir'de Sayın Dağ süper bir performans sergiliyor, birkaç puan kaldı. Trabzon'da Ahmet Metin Genç büyükşehirler arasında rekor kıracağız.

Hatay'da Açık Ara Öndeyiz

Eskişehir'de de yarış halindeyiz. Hatay'da açık ara öndeyiz, vatandaş çalışan başkan istiyor. Bu haritanın rengi 31 Mart seçiminden sonra değişecek. Büyük çoğunluğu Cumhur İttifakı renginde olacak.

Editör: Kader GÜL