Yeni Vergi Düzenlemeleriyle POS ve IBAN Kullandıranlara Ağır Cezalar Geliyor Yeni Vergi Düzenlemeleriyle POS ve IBAN Kullandıranlara Ağır Cezalar Geliyor

Ankr, paylaşılan kaynakları kullanarak kolay ve uygun fiyatlı blok zinciri düğüm barındırma çözümleri sunan bir platformdur. Kasım 2017'de kurulan bu çözüm, paylaşılan kaynakların kullanımıyla konteyner tabanlı bulut hizmetleri için bir pazar oluşturarak dikkat çekiyor.

ANKR COİN NEDİR?

Geliştiricilere ve kurumsal müşterilere, genel bulut sağlayıcılarına kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir şekilde blok zinciri düğümleri dağıtma imkanı sunan Ankr, merkezileştirme sorununu ortadan kaldırıyor ve tek hata noktasını minimize ediyor.

Halka açık blok zincirleriyle bağlantı kurabilme yeteneği sayesinde Ankr, topluluklarla etkileşimde bulunabilir ve ağlarına katkıda bulunabilir. Web3 yığını dağıtımı için bir altyapı platformu olarak hedefler belirleyen Ankr, kaynak sağlayıcıları ve son kullanıcılara Web3 teknolojileri ve Defi uygulamalarıyla etkileşim olanağı sunmayı amaçlamaktadır.

ANKR'ın Kurucuları Kimlerdir?

Ankr Network, 2017 yılında Kaliforniya'daki Berkeley Üniversitesi'nde blok zinciri teknolojilerini kullanan dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olarak kuruldu. Chandler Song ve Ryan Fang, bu platformun öncüleridir.

Chandler Song, Amazon Web Services'ta mühendis olarak görev yaparken, diğer kurucu ortak Ryan Fang Morgan Stanley'de yatırım bankacısı olarak çalışmıştır. İkili, bulut bilişim pazarında küresel inovasyonu teşvik edebilecek bir altyapı oluşturmak amacıyla Ankr projesini hayata geçirmişlerdir.

Ankr'ı Benzersiz Yapan Nedir?

Ankr ağı, bilgi işlem gücünü cihazlardan ve veri merkezlerinden boşta kalan kaynakları kullanarak sağlayan yenilikçi bir blok zinciri çözümüdür. Paylaşım ekonomisini destekleyerek müşterilere uygun fiyatla kaynak erişimi sağlarken, işletmelere de kullanılmayan bilgi işlem gücünden gelir elde etme şansı tanır. Güvenilir donanım kullanımı ve yüksek düzeyde güvenlik, Ankr'ı diğerlerinden ayıran özellikler arasında yer alır.

Dolaşımda Kaç ANKR (ANKR) Coin Var?

ANKR'nin mevcut dolaşımdaki arzı 6,496,232,711 jeton olarak belirlenmiştir. Bu coinler maksimum 10,000,000,000 ANKR coin arzına sahiptir. ERC-20 ve BEP-2 belirteçleri, borsalarda likidite ve işlem sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Ankr Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Ankr, blok doğrulama sürecinde doğrulama düğümlerini kullanarak ağın kalitesini korur ve kötü niyetli aktörleri tespit edip sistemden uzaklaştırabilir. İtibar temelli bir sistemle çalışan Ankr, düğüm katkılarına göre aktörleri filtreler ve performans testi ile hesaplama kaynaklarını adil bir şekilde dağıtır.

Intel SGX'i kullanarak donanım tabanlı güvenlik sağlayan Ankr, bu sayede donanım ve yazılım saldırılarına karşı yüksek düzeyde koruma sunar. Zincir içi akıllı sözleşmeler ile zincir dışı veriler arasında aktarım sağlayan Yerel Oracle Sistemi (NOS), güvenlidir ve kimlik doğrulaması gerektirir. Veri kaynağı güvenliği, TLS 1.2, 1.3 ve Perfect Forward Security veya PFS ile yönetilir.

Ankr'ı (ANKR) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Ankr, birçok kripto borsasında bulunabilir. Ankr (ANKR) alımı, satımı ve ticareti için tercih edebileceğiniz bazı kripto borsaları şunlardır:

  • Upbit
  • Bithumb
  • Houbi Global
  • Digifinex
  • Bittrex
  • Uniswap (V2)

Bu borsalarda Ankr ticareti yapmak, coinlerin likiditesini artırabilir ve büyük blok emirlerinde kayma olasılığını azaltabilir.

Editör: Egemen KEYDAL