2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı bu hafta sonu uygulanıyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde toplamda 3 oturumda uygulanacak.

AÖF Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF 2024 Bahar Dönemi final sınavları için geri sayım sona eriyor. Sınava katılacak AÖF öğrencilerinin giriş belgesini temin etmesi şart. Bu belge üzerinde ders adı, sınav günü, yeri ve oturum saati bilgileri yer alıyor.

AÖF sınav giriş belgesi sorgulama işlemi e-Devlet ile Giriş seçeneği ya da Anadolu Üniversitesi Hesabı ile Giriş seçeneği ile yapılabiliyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı (25-26 Mayıs 2024) sınav bilgileri aşağıda belirtilmiştir.

25 Mayıs 2024 Cumartesi saat: 09.30
25 Mayıs 2024 Cumartesi saat: 14.00
26 Mayıs 2024 Pazar saat: 09.30
Sınav giriş belgeleri sınavdan önce öğrenci otomasyonunda yayımlanmakta olup sınav giriş yerinizi ve saatinizi kontrol edebilirsiniz.

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER
Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı
T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi
Süresi geçerli pasaport
Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi
Yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge
Bu belgeler dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz. Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini AÖF Bürolarından alabilirler.

Geçersiz Belgeler
Öğrenci Kimlik Kartı
Mesleki Kimlik Kartları
Askeri Kimlik Belgesi
Baro Kartı
AÖF sınav giriş belgesi ve sınavın detaylarıyla ilgili bilgilendirme içeren haberde, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri tarafından düzenlenecek olan 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı'nın bu hafta sonu yapılacağı duyuruldu. Sınavın 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde toplamda 3 oturum halinde gerçekleştirileceği belirtildi. Sınava girecek olan öğrencilerin sınav giriş belgesi ve kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerektiği vurgulandı.

AÖF sınav giriş belgesinin e-devlet ekranından sorgulanabileceği ve belgenin ders adı, sınav günü, yeri ve oturum saati gibi bilgileri içerdiği ifade edildi. Sınav giriş belgesi sorgulama işleminin üzerinden e-devlet ya da Anadolu Üniversitesi Hesabı ile yapılabileceği bilgisi verildi.

Sınavın detaylarına göre, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 09.30 ve 14.00'da, 26 Mayıs 2024 Pazar günü ise saat 09.30'da yapılacağı belirtildi. Sınav giriş belgelerinin sınavdan önce öğrenci otomasyonunda yayımlanacağı ve öğrencilerin sınav giriş yerlerini ve saatlerini kontrol edebilecekleri aktarıldı.

Sınava girebilmek için gerekli belgeler arasında fotoğraflı sınav giriş belgesi, fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi gibi belgelerin bulunduğu ifade edildi. Bu belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda öğrencilerin sınava alınmayacağı uyarısında bulunuldu. Geçerli kimlik belgelerinin neler olduğu ve sınav giriş belgesinin nereden alınabileceği konusunda detaylı bilgi verildi.

Haberde ayrıca, geçersiz belgeler arasında öğrenci kimlik kartı, mesleki kimlik kartları, askeri kimlik belgesi ve baro kartının sayıldığı belirtildi. Bu belgelerin sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmediği vurgulandı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri tarafından düzenlenecek olan 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı bu hafta sonu yapılacak. Sınav, 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde toplamda 3 oturumda gerçekleştirilecek. Sınava girecek olan öğrencilerin sınav giriş belgesi ve kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

AÖF sınav giriş belgesi, e-devlet ekranından sorgulanabilecek. Belge üzerinde ders adı, sınav günü, yeri ve oturum saati gibi bilgiler yer almaktadır. Sınav giriş belgesi sorgulama işlemi e-devlet ya da Anadolu Üniversitesi Hesabı ile yapılabilmektedir.

Sınavın detaylarına göre, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 09.30 ve 14.00'ta, 26 Mayıs 2024 Pazar günü ise saat 09.30'da yapılması planlanmaktadır. Sınav giriş belgeleri, sınavdan önce öğrenci otomasyonunda yayımlanacak ve öğrenciler sınav giriş yerlerini ve saatlerini kontrol edebileceklerdir.

Sınavlarda Başarı İçin Stres ve Zaman Yönetimi İpuçları Sınavlarda Başarı İçin Stres ve Zaman Yönetimi İpuçları

Sınava girebilmek için gerekli belgeler arasında fotoğraflı sınav giriş belgesi, fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi gibi belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda öğrenciler sınava alınmayacaktır. Geçerli kimlik belgelerinin neler olduğu ve sınav giriş belgesinin nereden alınabileceği konusunda detaylı bilgi alınabilir.

Geçersiz belgeler arasında öğrenci kimlik kartı, mesleki kimlik kartları, askeri kimlik belgesi ve baro kartının sayıldığı belirtilmektedir. Bu belgelerin sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmediği vurgulanmaktadır.


 

Editör: Kader GÜL