Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu kayıtları 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla başlamış bulunuyor. Kayıt süreci ve tüm detaylar üniversitenin resmi internet sitesinde duyuruldu. Ders seçimi için son kayıt tarihi 5 Temmuz saat 22:00 olarak belirlenmiştir.Kayıt Tarihleri ve Son GünÖn Lisans, Lisans ve Lisansüstü öğrencileri için yaz okulu kayıtları 1-5 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Anadolu Üniversitesi'nin açıklamasına göre, yaz okulu için ders seçim işlemleri ve kayıt onayları bu tarihler arasında gerçekleştirilecektir.

AÖF Yaz Okulu Sınavı Ne Zaman?

Yaz okulu sınavları 17 Ağustos 2024 tarihinde yapılacaktır. Yaz okulu d
öneminin ardından öğrenciler, 17 Ağustos'ta yapılacak sınavlara katılacaklar. Sınav tarihine kadar öğrencilerin derslerine yoğunlaşmaları ve hazırlıklarını tamamlamaları büyük önem taşımaktadır.

AÖF Yaz Okuluna Kayıt Nasıl Yapılır?

Yaz okulu kayıt işlemleri şu adımlarla gerçekleştirilecektir:

Ders Seçimi: Öğrenciler, adresindeki “Öğrenci İşlemleri” menüsünden “Kayıt İşlemleri”ni seçerek ders seçme işlemine başlayacaklar.

Ders Onayı: Seçilen derslerin kodu, adı ve kredisi gibi bilgileri kontrol edip onay verecekler. Kayıt onayı verilen derslerde daha sonra değişiklik yapılamayacaktır.

Ücret Ödemesi: Yaz okulu için ödenmesi gereken öğrenim ücretini Ziraat Bankası şubelerinden veya internet bankacılığı aracılığıyla ödeyecekler. Ödeme yapılmazsa kayıt onayı verilmeyecektir.

Marka Yönetimi Nedir? Marka Yönetimi Nedir?

Özel Durumlar: Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hayatını kaybedenlerin çocukları ve Devlet Burslusu öğrencilerden ücret tahsil edilmeyecektir.

Kayıt işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır:

Doğru Bilgiler: Ders seçiminde verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmelidir.

Tam Ödeme: Öğrenciler, belirlenen ücretin tamamını ödemelidir. Aksi takdirde kayıt onayı verilmeyecektir.

Özel Durumlar İçin Destek: Zaruri durumlarda birim çalışanları, öğrencinin ders seçim onayını kaldırabilir.

Editör: Kader GÜL