Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında ve nereli? 

En son Ada Masalı dizisinde sergilediği performansı ile beğeni toplayan Ayça Ayşin Turan yılbaşı akşamının en çok konuşulan isimleri arasında yerini aldı. Tv8 ekranlarında yayımlanan O Ses Yılbaşı programına katılan Ayça Ayşin Turan ve Murat Boz "Özledim" şarkısını birlikte seslendirdi. Ardından "Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında? Ayça Ayşin Turan ve Murat Boz sevgili mi?" soruları izleyiciler tarafından büyük bir merakla araştırılmaya başlandı.Ayça Ayşin Turan (4)Ayça Ayşin Turan, O Ses Yılbaşı programına katılan ünlüler arasında yer aldı. Fiziği ve sesi ile izleyenleri büyüleyen Ayça Ayşin Turan hakkında aramalar da hız kazandı. Güzel oyuncunun adı Murat Boz ile aşk dedikodularına da karışmıştı. Jüri koltuğunda oturan Murat Boz ile Ayça Ayşin Turan arasında samimiyet de dikkat çekti. İzleyiciler "Ayça Ayşin Turan kimdir, kaç yaşında? Ayça Ayşin Turan ve Murat Boz sevgili mi?" sorularının yanıtını araştırmaya başladı. İşte merak edilenler...


AYÇA AYŞİN TURAN VE MURAT BOZ SEVGİLİ Mİ?
Ayça Ayşin Turan ile Murat Boz kasım ayı başında bir davette yakınlaşmış, aralarında aşk dedikodusu çıkmıştı. Ayça Ayşin Turan sorular karşısında gülümseyerek sessiz kalmıştı. Ama geçen hafta Murat Boz kesin bir dille "Sevgili değiliz" açıklaması yaptı.


Öte yandan O Ses Yılbaşı programında samimi görüntüler veren ikili birlikte düet de yaptı. Murat Boz, "Merhaba Murat ben. Hiç birinize vermem. Çok güzelsin. Haberlerde okudum ve sen 'saçını ektir' demişsin. Ben de hemen ektirdim, beni seçmezsen söktürtürüm." dedi.

AYÇA AYŞİN TURAN KİMDİR?
Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992'de Sinop'ta doğdu. İki taraftan da Karadenizli olan Turan'ın babası Kastamonulu, annesi ise Sinopludur.

Çocukluğundan beri oyunculuğa özel ilgisi bulunan Turan, kariyerine popüler Türk dizileriyle başladı. Ayça Ayşin Turan, 2011-2012 yılları arasında FOX'ta yayımlanan Türk yapımı Dinle Sevgili adlı günlük dizide Gülfem rolüyle tanındı. 2014 yılında Karagül adlı dizide Ada karakterini canlandırdı. 2015 yılında vizyona giren Sevimli Tehlikeli filminde Zeliş karakterini canlandırdı.


Karagül dizisinden sonra 2016-2018 yılları arasında; Altınsoylar ve Meryem adlı dizilerde başrolde oynadı. 2018 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix yapımı Hakan: Muhafız dizisinde 2 sezon boyunca başrol oyuncusu olarak Leyla karakterini canlandırdı. Zemheri dizisinde başrol oyuncusu olarak "Firuze" karakterini canlandırdı. Ekim 2020 tarihinde başlayan Arıza dizisinde başrol olan "Halide"yi canlandırdı.

NASCAR: Amerika'nın En Popüler Yarış Serisi NASCAR: Amerika'nın En Popüler Yarış Serisi

15 Haziran 2021 tarihinde yayına başlayan ve 11 Aralık 2021 tarihinde sona eren Ada Masalı adlı dizide başrol olan "Haziran Sedefli" karakterini canlandırdı.

FİLMOGRAFİSİ

  • 2011-2012 Dinle Sevgili Gülfem Yardımcı oyuncu FOX
  • 2013-2016 Karagül Ada Şamverdi
  • 2016 Altınsoylar Burcu Kapan Başrol oyuncusu Kanal D
  • 2017-2018 Meryem Meryem Akça
  • 2020 Zemheri Firuze Pınar Show TV
  • 2020-2021 Arıza Halide Gürkan
  • 2021 Menajerimi Ara Kendisi Konuk oyuncu Star TV
  • Ada Masalı Haziran Sedefli Başrol oyuncusu
  • 2022 O Ses Türkiye Yılbaşı Özel Kendisi Konuk TV8
Editör: Kader GÜL