Kartaltepe Mahallesi'nde 3 Katlı Bina Çöktü Kartaltepe Mahallesi'nde 3 Katlı Bina Çöktü

İstanbul Bakırköy'de üst geçide çarpan tırın, otomobilin üzerine devrilmesiyle yaşanan kazada, 4 kişi yaşamını yitirdi.

Kaza Anı ve Detayları

Rauf Orbay Caddesi'nde Florya istikametine seyir halinde olan bir tırın dorsesi, Bakırköy Yeşilyurt Hava Harp Okulu önündeki Havuzlu Kavşağı alt geçidine çarptı. Çarpmanın etkisiyle tır, bir otomobilin üzerine devrildi. Kazada otomobilin içerisinde bulunan 2'si çocuk 4 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.Bakırköy'de Üst Geçide Çarpan Tırın Otomobil Üzerine Devrilmesi Sonucu Ölenler Var! (2)

Olayın Gelişimi ve Sonuçları

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 18.45 sıralarında Bakırköy Yeşilyurt Hava Harp Okulu önündeki Havuzlu Kavşağı alt geçidinde devrilen kamyonun altında kalan otomobilde bulunan 2'si çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Kaza Sonrası Tedbirler ve Soruşturma

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılara ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Yaralılar daha sonra çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yetkililer, kaza ile ilgili detaylı bir soruşturma başlatıldığını ve sorumluların adalet önüne çıkarılacağını belirtti.Bakırköy'de Üst Geçide Çarpan Tırın Otomobil Üzerine Devrilmesi Sonucu Ölenler Var! (1)

İstanbul Bakırköy'de meydana gelen tır kazasında 4 kişinin hayatını kaybettiği üzücü olay, trafik kurallarına uyulması ve dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır. Trafik kazalarının önlenmesi için herkesin daha dikkatli ve sorumluluk sahibi olması gerekmektedir. Bu tür kazaların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması ve trafik güvenliğinin sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Editör: Kader GÜL