İstanbul'da eğitim gören Ecrin Kaptan, Ebrar Nalbant ve Mehmet Arif Yıldız isimli üç öğrenci, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavında tam puan alarak dikkatleri üzerine çekti. İşte detaylar:

Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu'nun Gururu

Okulun öğrencileri Ecrin Kaptan, Ebrar Nalbant ve Mehmet Arif Yıldız, tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldılar.

Öğrencilerin Mutluluğu ve Başarı Hikayeleri

Ecrin Kaptan, başarısını öğretmenleri ve ailesiyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. 4 yıllık emeğinin karşılığını almanın sevincini yaşayan Kaptan, LGS'ye hazırlık sürecinde eksik bırakmadığı konuları tekrar ettiğini ve sürekli çalıştığını vurguladı.

Ebrar Nalbant ise sınav sonrası kontrol ettiği soruların tamamını doğru cevapladığını öğrenince büyük sevinç yaşadığını ifade etti. Öğretmenlerinin ve ailesinin desteğiyle sınav öncesindeki stresi yönetebildiğini belirten Nalbant, gelecek yılın adaylarına deneme sınavlarına önem vermeleri tavsiyesinde bulundu.

KPSS Hazırlık Sürecinde Beslenme Önerileri KPSS Hazırlık Sürecinde Beslenme Önerileri

Mehmet Arif Yıldız da sınav sonuçlarını öğrenince büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi. Mühendislik okumak istediğini belirten Yıldız, başarısında ailesi ve öğretmenlerinin desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

Okulun Başarı Geleneği

Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu Müdürü Mehmet Kızılay, okullarının 6 yıldır LGS'de önemli başarılar elde ettiğini belirtti. Bu yıl 3 öğrencinin tam puan almasıyla gururlu olduklarını ifade eden Kızılay, öğrencilerin başarısının okulun şampiyonluk kültürünü daha da güçlendirdiğini söyledi.

Öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmenlere ve ailelere teşekkür eden Kızılay, okulun her öğrenciye şampiyon olma fırsatı sunduğunu vurguladı.

Editör: Kader GÜL