Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayram tatilindeki kazalarda şu ana dek 13 bin 192 kişinin yaralandığını açıkladı. Sabah saatlerinde ölü sayısı 48 olarak duyurulmuştu.

Kazaların Detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bayram tatilinde 112'ye 10 bin 456 trafik kazası ihbarı yapıldığını, 13 bin 192 kişinin yaralandığını duyurdu. Koca, "SONUÇLAR ÇOK ÜZÜCÜ" dedi.

Gaziantep'te Beton Mikseri ve Minibüs Çarpışması: 9 Kişi Hayatını Kaybetti Gaziantep'te Beton Mikseri ve Minibüs Çarpışması: 9 Kişi Hayatını Kaybetti

Sağlık Bakanı'nın Açıklamaları

Koca, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  • Bayram tatilinin başladığı günden bugüne, hastane öncesi acil sağlık hizmetleri kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezi Sağlık Masası'na 10 bin 456 trafik kazası ihbarı geldi.

  • İlk müdahaleler ambulans ekiplerimizce olay yerinde yapıldı, 13 bin 192 yaralı için yerinde müdahale ve nakil hizmeti verildi. Büyük bir ciddiyet ve hızla çalışıyoruz. Fakat kaza sayıları, sonuçlar çok üzücü. Sizin için gözü yolda olanları, hayatın değerini düşünün. Lütfen trafik kurallarına uyun.Bayram Tatilindeki Kazaların Vahim Sonuçları Ile İlgili Sağlık Bakanı'ndan Açıklama Geldi (1)

İçişleri Bakanı'nın Açıklamaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada kazalarda bugüne dek 48 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Bu yazı, Türkiye'deki bayram tatili kazalarının insan hayatına olan etkisini vurgulamak ve dikkat çekmek için yazılmıştır. Herkesin trafik kurallarına uyması ve dikkatli olması gerektiği unutulmamalıdır.