İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bayram tatili süresince Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerinin vatandaşların güvenliği için gereken önlemleri aldığını ve denetimlerin hassasiyetle sürdürüldüğünü belirtti.

Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı

Tatilin ilk günü olan 15 Haziran Cumartesi günü, 24 saat içinde 852 trafik kazası meydana geldiğini bildiren Yerlikaya, 407 bin 731 aracın denetlendiğini ifade etti. Bu denetimlerde 24 bin 357 araca hız ve radar cezası, 42 bin 720 araca ise diğer çeşitli işlemler uygulandı. İlk gün yaşanan trafik kazalarında 5 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1421 kişinin yaralandığını belirten Yerlikaya, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Bakan Yerlikaya, vatandaşlara trafik kurallarına uymaları, aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Editör: Çetin KEYDAL