Fıtır Sadakası Nedir? Kimlere Verilebilir, Kimlere Verilemez? Fıtır Sadakası Nedir? Kimlere Verilebilir, Kimlere Verilemez?

Bekçi Alımı Başvurusu ve Tarihleri

Bekçi alımı başvurusu başladı mı, ne zaman? İşte 2. Dönem Bekçi alımı başvuru tarihleri ve şartları!

2023/1. Dönem Bekçi alımının ardından şimdi gözler 2. Dönem Bekçi alımında. Peki, bekçilik başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? İşte merak edilen tarihler ve şartlar.

Bekçi Alımı Başvurusu Durumu

  1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği başvuruları henüz başlamadı. Ancak, bekçilik başvuru tarihleri ile ilgili duyuru yayımlandığında sizinle paylaşacağız. Takipte kalın!

Bekçilik Şartları

2023/1. Dönem Bekçilik başvuru şartlarına bir göz atalım:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, c) En az 167 cm boyunda olmak, d) Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, e) Başvuru yapılan il sınırları içinde son bir yıl veya daha fazla süredir ikamet etmek, f) Askerlik ödevini tamamlamış olmak, g) 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, h) Ağır hapis cezasına çarptırılmamış olmak, i) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli olmamak, j) Kamu haklarından mahrum olmamak, k) Memuriyete engel bir durumunun olmaması, l) Silah taşıma veya silahlı görev yapmaya engel olmamak, m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'ne uygun olmak, n) Ahlaki ve toplumsal değerlere uygun yaşamış olmak, o) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmemiş olmak, p) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, r) Terör örgütleriyle ilişkili olmamak, s) Siyasi parti üyeliği bulunmamak, t) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Editör: Kader GÜL