Hastaneye götürülen futbolcunun yapılan ilk tespitlere göre hamstring kaslarında yırtılma meydana geldiği belirlendi. Bu durum, Emrecan Uzunhan'ın 4-5 ay arası sahalardan uzak kalmasına neden olacak.

Saldırgan, F.B. isimli bir şahıs olarak tespit edilerek polis ekiplerince yakalandı ve "darp, hakaret, kasten yaralama" suçlarından hakkında yürütülen tahkikat işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

Beşiktaş Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emrecan'ın Beşiktaş camiası için bir kardeş olduğunu ve böyle bir saldırının asla kabul edilemez olduğunu belirtti. Adalet sistemine güvendiklerini ve saldırganın en ağır şekilde ceza alması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan resmi açıklamada ise Emrecan Uzunhan'ın yaşadığı trafik kazasının ardından bir trafik magandasının saldırısına uğradığı ve uyluk arka adale grubu tendon yapışma bölgesinde 4. derece hasar tespit edildiği belirtildi. Futbolcunun cerrahi tedavisine başlandığı ve saldırının şiddetle kınandığı ifade edildi. Kulüp, saldırıyla ilgili adli sürecin sonuna kadar takipçi olacaklarını vurguladı ve Emrecan Uzunhan'a acil şifalar diledi.

Emrecan Uzunhan ise yaşanan olayların ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür etti.

Bu olay, Beşiktaş'ın genç yeteneği Emrecan Uzunhan'ın sağlık durumunu ve futbol kariyerini olumsuz etkileyecek bir gelişme olarak spor kamuoyunda üzüntüyle karşılandı

Almanya, EURO 2024 Açılış Maçında İskoçya'yı 5-1 Mağlup Etti Almanya, EURO 2024 Açılış Maçında İskoçya'yı 5-1 Mağlup Etti

Beşiktaş'ın genç oyuncusu Emrecan Uzunhan, trafikte karıştığı ufak bir kaza sonrasında kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Yapılan tespitlerde hamstring kaslarında yırtılma meydana geldi ve futbolcu 4-5 ay sahalardan uzak kalacak. Saldırgan ise polis tarafından yakalandı ve adli süreç başlatıldı. Beşiktaş camiası, yaşanan bu menfur saldırıyı şiddetle kınarken, Emrecan Uzunhan'a acil şifalar diler.


 

Editör: Kader GÜL