Programla ilgili bilmeniz gerekenler şu şekilde:

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında, Hava Kuvvetlerinin gösteri ekipleri olan Solotürk ve Türk Yıldızları 24-29 Ekim 2023 tarihleri arasında pek çok kentte uçuşlar yapacak. Solotürk; 24 Ekim'de Trabzon ve Erzurum'da, 25-26 Ekim'de Adana'da, 27 Ekim'de İstanbul Boğazı'nda, 28 Ekim'de Samsun, Sivas ve Elazığ'da, 29 Ekim'de de İstanbul ve Ankara'da gösteri uçuşları gerçekleştirecek. Türk Yıldızları ise 25 Ekim'de İzmir'de, 29 Ekim'de Antalya'da gösteri yapacak.

Erdoğan: Suriye'de Adil Barış Çabaları Türkiye'ye Fayda Sağlayacak Erdoğan: Suriye'de Adil Barış Çabaları Türkiye'ye Fayda Sağlayacak

İstanbul Boğazı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı kutlamaları kapsamında özel bir gösteri yapılacak. 100 savaş gemisi ile geçit töreni düzenlenecek, 101 pare top atışı gerçekleştirilecek ve 20 savaş uçağı Boğaz üzerinden geçiş yapacak.Boğazın Üzerindeki Türk Yıldızları Cumhuriyetin 100. Yılında Unutulmaz Gösteri! (1)SoloTürk gösterisi İstanbul'da 29 Ekim'de gerçekleşecek. Geçit töreni saat 17.00'de başlayacak. Türk Yıldızları ise saat 16.20'de Boğaz'da gösteri uçuşu yapacak. Ankara'da SoloTürk gösterisi saat 13.00'te, İstanbul Boğazı'nda ise 16.40'ta gerçekleşecek.
Türk Yıldızları, Cumhuriyet'in 100. yılında İstanbul Boğazı semalarında muhteşem bir gösteri uçuşuyla selam gönderdi. Türk Hava Kuvvetleri'nin gurur kaynağı akrobasi timi, semalarda adeta sanat sergilercesine "100" rakamını çizerken, binlerce vatandaşımıza duygu dolu anlar yaşattı.

Boğaza akın eden kalabalık, Türk Yıldızları'nın muhteşem performansını soluksuz izledi. Gösteri sırasında yapılan anons, "Bu gelen Türk'ün sesi Türk Yıldızları, özgürlüğün sesi…" ifadeleriyle büyük alkış aldı.

Gökyüzündeki bu gurur dolu anlar, Türk Yıldızları'nın kokpitinden anbean kaydedildi. Bu eşsiz anları yaşayan herkes, Cumhuriyet'in kutlu yılında unutulmaz bir anıya sahip oldu.

Editör: Kader GÜL