Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nın C Kapısı önündeki polis noktasına bugün silahlı bir saldırı düzenlendi. Saldırının ardından olay yerinde çatışma yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırı girişimiyle ilgili olarak yapılan açıklamada, 1'i kadın 1'i erkek olmak üzere 2 saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini, 3'ü polis memuru olmak üzere toplamda 5 kişinin yaralandığını belirtti.

Sibergöz-40 Operasyonlarında 181 Şüpheli Yakalandı Sibergöz-40 Operasyonlarında 181 Şüpheli Yakalandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün saat 11.46'da İstanbul Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunulmuştur. 1'i kadın 1'i erkek 2 saldırgan ölü ele geçirilmiştir."

Bu olayın, İstanbul'da güvenlik güçlerinin titiz çalışması ve hızlı müdahalesiyle sonuçlandığı belirtilirken, saldırganların kimlikleri ve saldırıya ilişkin daha fazla detayın ilerleyen süreçte ortaya çıkması bekleniyor.

Bu gelişme, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığını vurgularken, kamu güvenliğinin sağlanması için alınan önlemlerin önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.