Bugün itibariyle, Türkiye'deki çalışan emekliler için özel bir destek başladı. Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye ödemesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenleme kapsamında bugün itibariyle banka hesaplarına yatırılmaya başlandı.

Türkiye Genelinde 4,7 Milyon Kişi Faydalanacak!

Düzenleme, resmi gazetede yayımlandıktan sonra 4,7 milyon kişinin bu destekten faydalanacağı belirtiliyor. Toplamda 23 milyar lirayı aşacak olan bu ödemeler, emeklilere önemli bir maddi destek sağlayacak.

Ödemeler Hesaplara Yatırılmaya Başlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ödemelerin bugün itibariyle banka hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu. Bu sayede emekliler, beklenen destek miktarını hesaplarında görmeye başlayacaklar.

4 Milyon 680 Bin Emekliye İkramiye Yatırılacak

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme kapsamında, 4 milyon 680 bin emekliye 5 bin lira ikramiye yatırılacak. Bu adım, emeklilerin ekonomik açıdan rahatlamalarına önemli bir katkı sağlayacak.

Çalışmayan Emeklilere Geçen Ay İkramiye, Şimdi Çalışanlara da!

Geçen ay, çalışmayan emeklilere yapılan 5 bin TL ikramiye ödemesiyle başlayan destek, şimdi de çalışan emeklileri kapsayacak şekilde genişletildi. Bu sayede daha fazla emekli, devletin sağladığı bu destekten faydalanabilecek.

Türkiye'nin Doğal Gaz Üretiminde Dev Adım: Karadeniz'deki Keşif Enerji Sektörünü Sallıyor! Türkiye'nin Doğal Gaz Üretiminde Dev Adım: Karadeniz'deki Keşif Enerji Sektörünü Sallıyor!

Çiftçiler de Unutulmadı: ÇKS Kayıtlı Çiftçilere İkramiye!

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçiler, çalışan emekliler gibi değerlendirilerek bu destekten yararlanacak. Bu adım, tarımda çalışanları da kapsayarak desteklemenin kapsamını genişletiyor.

Kapsam Dışında Kalanlar Artık Faydalanabilecek!

Bu adım, toplumun geniş bir kesimine ekonomik destek sağlama amacını taşıyor.

Editör: Kader GÜL