Özgür Özel: "Malatya'da 100 Yılın Sürprizini Yapacağız! Özgür Özel: "Malatya'da 100 Yılın Sürprizini Yapacağız!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Malatya'da devam eden deprem konutlarını inceleyerek, yıl sonuna kadar 4 bin konutun hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı. Deprem bölgesinde yapılan incelemeler sırasında açıklamalarda bulunan Yılmaz, Malatya'nın asrın felaketinde en fazla hasar gören illerden biri olduğunu belirterek, bu nedenle çok sayıda konuta ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Cevdet Yılmaz ayrıca, 22 bin konutun inşa sürecinin devam ettiğini ve yıl sonuna kadar 4 bin konutun hak sahiplerine teslim edilmesini öngördüklerini vurguladı. Diğer konutların da zamanla hak sahiplerine teslim edileceğini belirten Yılmaz, vatandaşların kalıcı bir şekilde barınma sorunlarının çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Deprem konutları inşa edildiği bölgede altyapı ve sosyal donatıların da yapılacağını dile getiren Yılmaz, depremin tahrip ettiği altyapıların hızla tamir edildiğini, rezerv alanlar oluşturularak yol, su, elektrik, doğal gaz gibi altyapıların yanı sıra eğitim, sağlık gibi sosyal donatıların da hızla yapılacağını açıkladı.

Ayrıca, şehirdeki ticari hayatın canlandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Yılmaz, Malatya'nın deprem sonrası toparlanacağına olan inancını vurgulayarak, şehrin Türkiye'nin öncü şehirlerinden biri olacağına dair inançlarını dile getirdi.