Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyonunda Bir Askerimiz Şehit Oldu Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyonunda Bir Askerimiz Şehit Oldu

Uyuşturucu bulundurmak ve ticareti suçundan cezaevine giren iki kişi, cezaevinden izinli çıktıktan sonra polisten kaçış denemesi yaptı. Olay, Zafer Mahallesi Nevşehir Caddesi üzerinde meydana geldi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri rutin yol kontrolü sırasında 68 BH 210 plakalı otomobili durdurmak istedi. Ancak şüpheliler, polisin "Dur" ihtarına uymak yerine hızla kaçmaya başladı.

Polis ekipleri hemen takibe başladı ve kısa süre içinde şüphelilerin aracını tespit etti. Kovalamaca sonucu şüpheliler yakalandı. Araçta yapılan aramada bir miktar bonzai maddesi bulundu. Sürücü Mehmet K.'nın ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, şahısların uyuşturucu ticareti suçundan cezaevinde oldukları ve izinli olarak dışarı çıktıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan şahıslara ehliyetsiz araç kullanmaktan, tehlikeli araç kullanmaktan ve "dur" ihtarına uymamaktan toplam 9 bin 568 TL para cezası kesildi. Araç ise trafikten men edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.