SmartContract geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin veri akışlarına, web API'lerine ve geleneksel banka hesap ödemelerine erişim sağlayarak blockchain ile akıllı sözleşmeler arasında güvenli bir bağlantı kurmayı hedefler.

Chainlink'in Temel İşlevi

Chainlink (LINK) geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin geleneksel yasal anlaşmalara olan ihtiyacını ortadan kaldırarak birçok endüstri için önemli değişikliklere neden olmuş olmalarına rağmen, temel fikir birliği protokollerinin blockchain dışındaki sistemlerle etkin iletişim kuramadığını düşünüyor. Bu nedenle, blockchain dışı sistemlerle bir köprü görevi görmek amacıyla Chainlink'i geliştirdiklerini belirtiyorlar.

Chainlink Ekosistemi: LINK Token ve LINK Ağı

Chainlink ekosistemi, LINK token ve LINK ağı etrafında şekillenir. API'lerin ve diğer platformların piyasaya sürülmesiyle, geliştiriciler iş dünyasında akıllı sözleşmelerin uygulanabilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmayı amaçlar. Chainlink ağı, veri beslemelerini veya diğer API'leri olan bireylerin, LINK belirteçleri karşılığında doğrudan akıllı sözleşmelere sunmalarına olanak tanır.

Chainlink (LINK) Avantajları

Chainlink sistemi, blockchain dışı sistemlerin akıllı sözleşmeler aracılığıyla blockchain sistemlerine entegre olmasını sağlar. Bu, API tabanlı hizmetlerin blockchain sistemlerine entegrasyonuyla işlem güvenliğini, 3. kişiler tarafından müdahaleyi ve kullanılabilirliği arttırır. API tabanlı şirketler için birçok avantaj sunar.

Chainlink (LINK) Madenciliği ve Token Tedariki

Chainlink, madenciliği yapılmayan bir kripto para birimidir. Toplamda 1 milyar adet üretilecek olan Chainlink'in şu anda piyasada 350 milyon adedi bulunmaktadır. Bu tedarik, şirket tarafından kontrol edilmekte ve madencilik faaliyeti gerektirmemektedir.

Chainlink (LINK) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye'de, Türk Lirası ile LINK satın almak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, aşağıda belirtilen üç adımda LINK satın alabilirsiniz.

2024 Engelli Araç Fiyatları: En Yeni Kampanyalar 2024 Engelli Araç Fiyatları: En Yeni Kampanyalar
  1. Kayıt Olun: Öncelikle, güvenilir bir kripto para borsasında hesap oluşturun.

  2. Hesabınıza Para Yatırın: Hesabınıza Türk Lirası yatırın.

  3. LINK Satın Alın: Hesabınızdaki bakiye ile LINK satın alabilir ve kripto cüzdanınıza transfer edebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, Türk Lirası ile Chainlink (LINK) satın alabilir ve kripto varlıklarınızı güvenli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Editör: Egemen KEYDAL