2023 yılı itibariyle güncel olabilir. CHP'de İstanbul İl Başkanlığı için birçok ismin adı geçiyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bu pozisyona daha yüksek bir profil arayışında olduğu ve Canan Kaftancıoğlu'nun ardından birisinin gelmesi gerektiğini belirtmesi dikkat çekici. Bu süreçte Selçuk Sarıyar, Cemal Canpolat, Mehmet Ali Yüksel, Onursal Adıgüzel ve Özgür Çelik gibi isimlerin adı geçiyor.

Ancak, Kılıçdaroğlu'nun bazı isimlere sıcak bakmadığı ve bu listeden bazı adayların elendiği de belirtiliyor. Özellikle genç ve örgüt kökenli isimlerin tercih edilmesi ihtimali daha yüksek görünüyor. Eski İstanbul il başkanı Cemal Canpolat'ın tekrar aday gösterilme olasılığının düşük olduğu ifade ediliyor.

CHP İstanbul il kongresi 8 Ekim'de yapılması planlanıyor ve bu tarihe kadar adaylar arasındaki tercihler netleşecektir. Bu süreçte partinin iç dinamikleri ve Kılıçdaroğlu'nun tercihleri belirleyici olacak gibi görünüyor.

AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda Gergin Anlar: Bakan ve Milletvekili Tartıştı AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda Gergin Anlar: Bakan ve Milletvekili Tartıştı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisinde, yaklaşan İstanbul il kongresi için hareketli günler yaşanıyor. Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul il merkezinde 39 ilçe başkanıyla bir araya geldi. Bu toplantıda, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul il başkanlığı için daha yüksek bir profilde bir isim arayışında olduğu ve Canan Kaftancıoğlu'nun ardından bu göreve gelecek kişinin "çıtayı daha da yükseltecek" bir isim olması gerektiği vurgulandı.

Şu an için yaklaşık 10 adayın ismi İstanbul İl Başkanlığı için geçiyor. Bu adaylar arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selçuk Sarıyar, eski İstanbul il başkanı Cemal Canpolat, Kağıthane ilçe başkanı Mehmet Ali Yüksel, CHP Parti Meclisi Üyesi Onursal Adıgüzel ve Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik bulunuyor. Ancak, Kılıçdaroğlu'nun bazı isimlere sıcak bakmadığı ve bu listeden bazı adayların elendiği konuşuluyor.

Eski İstanbul il başkanı Cemal Canpolat'ın tekrar aday gösterilme olasılığının düşük olduğu ifade ediliyor. Bunun yerine, genç ve örgüt kökenli bir isim olan Selçuk Sarıyar'ın aday olma ihtimali daha yüksek görünüyor. İstanbul il kongresinin ise 8 Ekim'de yapılması planlanıyor.CHP İstanbul İl Başkanlığı için Yeni İsim Arayışı Kim OlacakParti içerisindeki bu süreç, CHP'nin İstanbul'daki önemli bir koltuğunu dolduracak ismin belirlenmesi açısından son derece kritik. Aday belirleme sürecinin ardında, İstanbul'un siyasi dinamikleri ve CHP'nin stratejileri büyük önem taşıyor. Kılıçdaroğlu'nun, Kaftancıoğlu'nun yerine getirilecek ismin "çıtayı daha da yükseltecek" bir profil olması gerektiğini belirtmesi, bu göreve atanacak kişinin önemini vurguluyor.

Bu sürecin sonuçları, CHP'nin İstanbul'daki politikalarını etkileyecek ve yerel seçimler öncesinde önemli bir adım olacak gibi görünüyor.

Editör: Kader GÜL