Dönmez, İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçti ve mahkemeye sevk edilerek tutuklandı.

Olay, önceki gün iki kişinin hastaneye kaldırılmasıyla başladı. M.U. ve H.D. adlı kişiler, mesai saatinden sonra Kula Belediyesine davet edildiklerini ve Başkan Dönmez'in makam odasında darbedildiklerini iddia ederek polise başvurdu. Şikayet üzerine polis, belediye personeli M.O.A. ve R.G.'yi gözaltına aldı. İki şüpheli adliyeye sevk edilerek tutuklandı. Belediye Başkanı Hikmet Dönmez de aynı soruşturma kapsamında gözaltına alındı ve tutuklandı.

AKP'den Özel'e Çağrı

AKP MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Mücahit Arınç, olayın hemen ardından açıklamalarda bulundu. Arınç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'e seslenerek, "Manisalı bir genel başkandan beklentimiz, Manisa'mızın siyaset iklimini zehirleyen bu şahsı partisinden ivedilikle ihraç etmesidir" dedi.

CHP'nin Tepkisi

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, süreci büyük bir titizlikle takip ettiklerini belirterek, yargı sürecinin tamamlanmasının ardından kamuoyuna geniş kapsamlı bir açıklama yapacaklarını ifade etti. Başkan Özalper, "Belediyemizde kamuoyuna yansıyan vahim iddiaları üzülerek takip etmekteyiz. Yargı süreci devam etmektedir ve bu süreçte hassasiyetle hareket ediyoruz" dedi.

Ev Satın Almada Maliyet ve Bütçe Planlaması Ev Satın Almada Maliyet ve Bütçe Planlaması

CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile partililer ve belediye personeli de adliyeye geldi. Tutuklama sonrası CHP'liler, adliye önünde bir araya gelerek süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Özalper, "Yaşanan olaylar nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz. İddialara ilişkin yargı sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz. Sürecin adil yürütülmesi için hukuk birimimiz soruşturmayı takip etmektedir" dedi.

Bu olay, Manisa'nın siyaset sahnesinde büyük yankı uyandırdı. AKP ve CHP'nin karşılıklı açıklamaları ve suçlamaları devam ederken, kamuoyu olayın aydınlanmasını ve adil bir yargı süreci beklemektedir. Başkan Dönmez'in tutuklanması, yerel siyasette önemli bir dönüm noktası olarak kaydedildi.

Editör: Kader GÜL