Amerika'da AVM'ye silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Texas eyaletinde gerçekleştirilen saldırıda, bir alışveriş merkezine giren silahlı saldırgan 8 kişiyi öldürüp, 7 kişiyi de yaraladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Texas eyaletinde bir kişi arabasından iner inmez bölgede bulunan herkese ateş etmeye başladı. Otomatik silahla önüne gelene mermi yağdıran şahıs 8 kişiyi öldürdü 7 kişiyi ise yaraladı.Adsız tasarım - 2023-05-07T160910.6555 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA BİLE ACIMADI

Yaralılardan üçünün durumunun kritik olduğu açıklanırken ölenlerin arasında 5 yaşında bir çocuğunda bulunduğu kayıtlara geçti.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler ise saldırganı vurarak öldürdü. Texas Polis Şefi konuyla yaptığı açıklamada, alışveriş merkezinden bir arama aldıklarını ancak herhangi bir insanla iletişime geçemediklerini söyledi.

Telefondan gelen sesler üzerine harekete geçtiklerini söyleyen Şef Brian Harvey, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı. Harvey ayrıca saldırganın tek başına hareket ettiğini ve olaya karışan başka birinin olmadığını düşündüğünü basınla paylaştı.
Dallas merkezli Medical City Health Care hastanesi yaşları 5 ile 61 arasında değişen sekiz kurbanı tedavi altına aldı.

MİLYONLARCA KİŞİ İZLEDİ
Sosyal medyaya yansıyan videolarda ise öldürülen saldırganın görüntüleri ortaya çıktı. Polis tarafından başından vurulan kişiyi alışveriş merkezinde bulunan bir kadın kayıtlara geçirdi. Görüntülerin ilerleyen kısımlarında ise birçok polis arabasının bölgeye akın ettiği anbean görüldü.

İsrail'in Abluka Altındaki Gazze'ye Saldırıları Devam Ediyor: ABD'den Son Açıklama İsrail'in Abluka Altındaki Gazze'ye Saldırıları Devam Ediyor: ABD'den Son Açıklama

KAN DONDURAN KARELER
Yerel haber ajansları tarafından çekilen havadan görüntüler, alışveriş merkezinin açık bir alanında beyaz çarşafların altına gizlenmiş ve görünür kan lekeleri olan yaklaşık dört cesedi çekmeyi başardı.

VALİDEN AÇIKLAMA GELDİ
Texas Valisi Greg Abbott yaptığı açıklamada, söz konusu olayı 'tarif edilemez bir trajedi' olarak nitelendirdi. Abbott, bölgeye "gerekli tüm yardım ve kaynakları" gönderme sözü verdi.

Editör: Kader GÜL