Tekirdağ'da Otomobil Kahvehaneye Dalıp 11 Kişiyi Yaraladı Tekirdağ'da Otomobil Kahvehaneye Dalıp 11 Kişiyi Yaraladı

İstanbul'da DHKP-C Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hareket ederek, DHKP/C silahlı terör örgütü adına faaliyet yürüten kişileri tespit etmek ve yakalamak için kapsamlı bir çalışma başlattı.

Peş Peşe Gözaltılar

İstanbul merkezli 2 ilde düzenlenen operasyonda, DHKP-C silahlı terör örgütüne yönelik etkili adımlar atıldı. Toplamda 12 kişi gözaltına alındı. Operasyonun başarıyla sonuçlanması, güvenlik güçlerinin kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Detaylı Araştırmalar ve Koordineli Hareket

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışarak, örgüt ile bağlantılı oldukları tespit edilen şüphelilere yönelik sabah saat 07.00'de İstanbul ve Tunceli'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Bu operasyonlar neticesinde 12 şüpheli başarılı bir şekilde yakalanarak gözaltına alındı.

Ele Geçirilen Materyaller

Gözaltına alınan şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda bir kurusıkı tabanca, iki adet 9.19 mm çapında tabanca, 27 adet fişek ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Bu materyaller, örgütün faaliyetleri konusunda önemli ipuçları sunabilir.

Editör: Kader GÜL