Yağmur nedeniyle Erdoğan, Aliyev'e espri yaparak "Kardeşim bizim oralar yanıyor senin buralar rahmet" dedi. Aliyev de bu esprili yaklaşıma gülerek "Yeni başladı" şeklinde karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi'ne gelişinde resmi törenle karşılandı. Tören sırasında da iki lider arasında dostane bir diyalog yaşandı. Bu güzel anların ardından Erdoğan ve Aliyev, resmi törenin sonunda baş başa görüşmek üzere meclise geçtiler.Dostluk Yağmurla Buluştu Erdoğan ve Aliyev Arasındaki Espri Dolu Karşılama (1)Bu olay, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki güçlü dostane ilişkilerin bir yansıması gibi görünüyor. İki ülke lideri arasında samimi bir iletişim ve esprili bir dilin kullanılması, karşılıklı anlayış ve dayanışmanın bir ifadesi olabilir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in daveti üzerine Nahçıvan'a çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere geldi. Bu ziyaret, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki yakın ilişkileri bir kez daha vurgulayan dostça bir atmosferde başladı.

Erdoğan'ın uçağı Nahçıvan Havalimanı'na indiğinde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından resmi bir karşılama töreni düzenlendi. Ancak hava yağmurlu olduğu için tören alanında biraz sakin bir atmosfer vardı. İşte bu anlarda, Erdoğan'ın espri yeteneği ve samimi tavırları devreye girdi.

Yağmur damlaları tören alanına düşerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini karşılayan Aliyev'e dönerek, "Kardeşim, bizim oralar yanıyor, senin buralar rahmet" şeklinde espri yaparak her iki lideri güldürdü. Aliyev de bu esprili yaklaşıma "Yeni başladı" şeklinde karşılık verdi. Bu anlar, hem liderler arasındaki samimiyeti hem de Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağlarını vurgulayan bir anekdot olarak kayıtlara geçti.

Kızılcahamam'da Erdoğan'dan Değişim Mesajı Kızılcahamam'da Erdoğan'dan Değişim Mesajı

Tören alanında askerleri selamlayan Erdoğan ve Aliyev, milli marşların çalınmasıyla birlikte resmi karşılama töreninin sona erdi. İki lider daha sonra Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi'ne geçerek görüşmelere başladılar.

Bu ziyaret, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki stratejik işbirliğini ve dayanışmayı bir kez daha teyit ediyor. Nahçıvan ziyareti, iki ülkenin liderlerinin bir araya gelerek bölgesel ve uluslararası konularda işbirliği fırsatlarını tartışmalarına olanak sağlayacak ve bu dostluğun daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Editör: Egemen KEYDAL