Edirne’nin Keşan ilçesinde polisin “DURihtarına uymayan şüpheli, kaçarken çarptığı polis memurunu yaraladı. Olay, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Motosikletli Polis Timi ekiplerinin, 34 EEP XX plakalı otomobili Önder Caddesi’nde durdurma girişimiyle başladı. Şüphelinin polisin uyarısını dikkate almayarak kaçmaya çalışması sonucu yaşanan kovalamaca sırasında önce karşı yönden gelen bir otomobile, ardından da polis motosikletine çarptığı belirtildi.

Edirne’de Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkusu Edirne’de Cumhurbaşkanı Erdoğan coşkusu

Olayda motosikletten düşen polis memuru yaralanırken, şüpheli sürücü ise otomobil ile kaçarak izini kaybettirdi. Yaralı polis memuru acilen Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi ve tedavi altına alındı. Kaçan sürücünün terk ettiği otomobil, olay yerine gelen polis ekiplerince bulundu.

Yaşananlar, kent güvenlik kameraları tarafından kaydedildi ve polis olayla ilgili detaylı bir inceleme başlattı. Olayın ardından kaçan şüphelinin yakalanması için polis ekipleri geniş çaplı bir arama başlattı. Keşan halkı ise bu tür olayların artmasıyla birlikte endişe içinde ve olaya tanık olanların ifade vermesi bekleniyor.

Editör: Çetin KEYDAL