Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri bugün itibarıyla başladı. Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlar 10 Haziran, Bağ-Kur kapsamında aylık alanlar 11 Haziran, SSK kapsamında aylık alanlar ise 12-13-14 Haziran tarihlerinde ikramiyelerini alacaklar.

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli Sandığı'na tabi olanlar 10 Haziran, Bağ-Kur emeklileri 11 Haziran, SSK emeklileri ise 12-14 Haziran tarihlerinde ikramiyelerini alacaklar.

Emekli İkramiyesi Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yayımlanan yasa ile emeklilerin bayram ikramiyeleri 3 bin TL’ye çıkarıldı. Emekliler artık Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde toplamda 6 bin lira ikramiye alacaklar.

Dul ve Yetim Maaşı Alanlar Emekli İkramiyesi Alacak mı?

Dul olup çocuğu olmayanlar ikramiyenin yüzde 75’ini, dul olup çocuğu olanlar yüzde 50’sini, yetim olanlar ise yüzde 25’ini alacaklar.

Ödeme Tarihleri

Emekli Sandığı emeklileri 10 Haziran'da, Bağ-Kur emeklileri 11 Haziran'da, SSK emeklileri ise 12-14 Haziran tarihlerinde bayram ikramiyelerini alacaklar. Bu düzenleme emekli vatandaşların bayramdan önce maddi anlamda rahatlamalarını sağlayacak.

Bayram İkramiyesi Artışı

Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri, 3 bin TL’ye çıkarıldı. Bu artış, emeklilerin bayramlarını daha rahat geçirmelerine yardımcı olacak. İkramiyeler yılda iki kez, toplamda 6 bin lira olarak ödenecek.

Banka Faizi ve Vadeli Mevduat Hesabı Açma Banka Faizi ve Vadeli Mevduat Hesabı Açma

Dul ve Yetimlere Ödeme Oranları

Dul ve yetim maaşı alanların ikramiyeden faydalanma oranları şöyle: Dul olup çocuğu olmayanlar yüzde 75, dul olup çocuğu olanlar yüzde 50, yetim olanlar yüzde 25 oranında ikramiye alacaklar.

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri, emekli vatandaşların bayram öncesinde maddi anlamda rahatlamalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri, belirtilen tarihlerde ikramiyelerini alarak bayramlarını daha huzurlu geçirecekler.

Emeklilerin bu ödemelerden tam anlamıyla faydalanabilmeleri için ödemelerin zamanında yapılması büyük önem taşımaktadır. Bayram ikramiyelerinin artması, emeklilerin bayram sevincini daha da artıracaktır. Bu düzenlemelerle emekli vatandaşların hayat standartlarının iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

Editör: Kader GÜL