Sivas’ta Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen törende, engelli bireyler bir gün olsa da asker olmanın gururunu yaşadılar.

Alparslan Türkeş Bulvarı'nda Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı! Alparslan Türkeş Bulvarı'nda Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı!

Anlamlı Bir Tören: Engelliler Haftası Kutlamaları

Sivas’ta, Engelliler Haftası dolayısıyla anlamlı bir tören düzenlendi. 5’inci Piyade Eğitim Tugayı’nda gerçekleşen temsili yemin törenine Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Vali Yardımcısı İlhami Doğan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Cüneyt Mutlu ve engelli bireyler ile aileleri katıldı.

Engellilerin Gururu: Temsili Askerlik Deneyimi

Tören kapsamında bedensel ve zihinsel engelli bireyler, asker olmanın gururunu yaşadılar ve yemin ettiler. Etkinlikte engelli bireylere asker üniforması giydirilerek, onurlandırıldılar.

Destek Olun: Engellilere Verilen Değer

Engellilerin toplumda tam olarak yer almalarını sağlamak, onları desteklemek hepimizin görevidir. Engellilere verilen değer, toplumun genel refahını arttırır ve herkes için daha yaşanabilir bir dünya yaratır.

Engelliler İçin Fark Yaratma Vakti

Onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştırmak ve toplumda daha fazla farkındalık yaratmak hepimizin görevidir.

Editör: Kader GÜL