Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından gençlere yönelik açıkladığı müjdeler şunlardır:

Cep Telefonu ve Bilgisayar Desteği: Üniversite öğrencilerine, piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 lira destek verilecektir. Cep telefonları için yüzde 44,4, bilgisayarlar için yüzde 16,7 oranında destek sağlanacaktır.

Ücretsiz 10 GB Kota: Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlere, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlanacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Talimatıyla 7 Yeni İl Başkanı Atandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Talimatıyla 7 Yeni İl Başkanı Atandı

Genç Kart: 18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart verilecektir. Bu kartla müze, sinema, tiyatro gibi kültürel etkinliklerden ücretsiz veya indirimli faydalanabileceklerdir.

Aile ve Gençlik Bankası: Aile ve Gençlik Bankası çalışmaları tamamlanmıştır. Bu banka aracılığıyla yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunulacak ve bu uygulama öncelikle deprem bölgesinde pilot proje olarak hayata geçirilecektir.

İlan Sitelerine Yaptırım: 1 Kasım'dan itibaren ilan sitelerine sahte ve yanıltıcı ilan verenlere 100 bin liraya kadar idari para cezası uygulanacaktır. Ayrıca, otomobil piyasasında sahte ve aldatıcı ilanlara yönelik denetimler de artırılacaktır.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası ile yeni evlenen çiftlere ekonomik destek sağlama ve ilan sitelerinde sahtecilikle mücadele önlemleri de duyurulmuştur.Erdoğan'dan Gençlere Teknoloji ve Ekonomik MüjdelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası duyurduğu müjdeler, gençlerin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamayı ve aile kurma sürecine destek sağlamayı hedefliyor. Üniversite öğrencilerine 9,500 TL'yi aşmayan cep telefonu ve bilgisayar desteği sunulacak. Ayrıca, 12 ay boyunca aylık 10 GB ücretsiz internet kotası tanımlanacak. Gençlere verilecek Genç Kart ile kültürel etkinlikler daha erişilebilir hale gelecek. Aile ve Gençlik Bankası, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunarak ekonomik destek sağlayacak. Ayrıca, sahte ilan verenlere yaptırımlar artırılacak. Bu adımlar, gençlerin teknolojik ve ekonomik ihtiyaçlarına yönelik önemli destekler sunmayı amaçlıyor.

Editör: Egemen KEYDAL