Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasına dair Türkçe bir haber metni gibi görünüyor. İsrail'i "terör devleti" olarak nitelendiriyor ve Başbakan Benjamin Netanyahu'nun ölümünün yakın olduğunu iddia ediyor. Bu ifadeler, İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili gibi görünüyor.

Fransa'da Sol İttifak Kazandı ve Başbakan Attal İstifa Verdi Fransa'da Sol İttifak Kazandı ve Başbakan Attal İstifa Verdi

Eğer özel bir sorunuz veya daha fazla bilgi isteğiniz varsa lütfen belirtin.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği'nin 62. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, İsrail'i "terör devleti" olarak niteleyerek, Başbakan Benjamin Netanyahu'nun ölümünün yakın olduğunu söyledi. Erdoğan, konuşmasında ayrıca Milli Türk Talebe Birliği'nin tarihine ve faaliyetlerine değindi, Türkiye'nin gençliğini küresel zorluklara karşı birlik içinde olmaya çağırdı. Ayrıca, İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili olarak Almanya ziyareti sırasında yaşadığı deneyimleri ve Batı ülkelerinin İsrail'e olan tutumunu eleştirdi. Erdoğan, İsrail'in Gazze ve Filistin'de uyguladığı şiddetin sebebini, İslam aleminin birlik olmamasına bağladı ve Batı ülkelerinin İsrail'e karşı tepkilerini umut verici olarak değerlendirdi. Konuşmasında ayrıca, Türkiye'nin çeşitli coğrafyalarda karşılaştığı sorunları ve Haçlı-hilal anlayışının hala devam ettiğini vurguladı. Son olarak, Erdoğan, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği eylemleri soykırım olarak nitelendirdi ve uluslararası düzeyde bu suçun takip edilmesi gerektiğini belirtti, Netanyahu'nun ölümünün yakın olduğunu iddia etti.

Editör: Kader GÜL