AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Şanlıurfa mitinginde halka hitap etti. Mitingin sonunda ilginç anlar yaşandı. Erdoğan'ın anons ettiği AKP Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, seçmenler tarafından yuhalandı. Müdahale olarak apar topar müziğin sesi artırıldı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şanlıurfa mitinginde açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında yine isim vermeden Yeniden Refah Partisi'ne göndermede bulunan Erdoğan, "Hiç kimsenin Cumhur İttifakı'na seçim kaybettirmek için şahsımızın gölgesinde dolaşmasına izin veremeyiz. Bizim gölgemizde yürüyüp bize çelme takmaya çalışanlar istismarda da sınır tanımıyorlar" dedi.

AKP Şanlıurfa İl Başkanı Yuhalandı

Öte yandan miting sonunda ilginç anlar da yaşandı. Erdoğan'ın anons ettiği AKP Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, seçmenler tarafından yuhalandı. Yurttaşların tepkisini bastırmak için apar topar müziğin sesi artırıldı. O anlar canlı yayına da yansıdı.

Yuhalanan Delioğlu'ndan Miting Sonrası Paylaşım

Seçmenler tarafından yuhlanan Delioğlu'ndan miting sonrası da bir paylaşım geldi. Kalabalığın görüntüsünü paylaşan Delioğlu, "Teşekkürler Şanlıurfa! Yaptın yapacağını…" notunu düştü.

Erdoğan'ın Şanlıurfa'daki açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Alimleriyle, Şairleriyle Adeta Kutup Yıldızları Yetiştiren, Anını da Sanını da Canını da Yüreğini Ortaya Koyarak Kazanan Şanlıurfamız Bugün Yine Bir Başka Güzel

Urfalılar, bir asır önce işgalci Fransızları bu mübarek topraklardan kovarak 'Şanlı' unvanını aldı. Hep söylüyoruz. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Vizyonda, programda, projede, yatırımda bizimle yarışacak siyasi rakip tanımıyoruz. Bu özgüvenimizin gerisinde belediyelerde 30 yılı, iktidarda 21 yılı aşan müktesebatımız bulunuyor.

Bu Kardeşiniz Türkiye'nin Cumhurbaşkanı

Yerel yönetimlerde 31 Mart'ta, yerel yönetimleri de verdiğiniz zaman biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, Şanlıurfa'yı şanına yakışır şekilde yatırımlarla daha da farklı hale getireceğiz. Diğerlerinin böyle bir imkanı var mı? Bir dönem ülkemiz siyasetine damgasını vuran, onlar ne veriyorsa 5 fazlası benden zihniyetinin, hesapsız, kitapsız tarzı Türkiye bunun bedelini siyaset, sosyal gerilimler, ekonomik kriz ve kaos olarak ödedi. Milletimiz uzun yıllar kendini toparlayamadı. Tekrar ayağa kalkamadı. Şimdi aynı zihniyeti yeniden hortlatmaya çalışanlar olduğunu görüyoruz.

Sahneye çıkarken dedim ki emniyetten bir rakamı alın bakalım. Alanda ne kadar kişi var? Rakamı aldım. Alanda şu anda verilen rakam 70 bin. İyi mi? Zaten Şanlıurfa'ya da bu yakışır. Meydanlarda ve medyada esip gürleyenlerin milletimize vadettikleri hiçbir şeyi yapmayacakları zaten belli. Asıl önemli olan bunların milletin elinden hangilerini de alıp götürmeye niyetli olduklarıdır. Çünkü geçmişte hep öyle oldu.

Üniversite Raflarından İsrail Ürünleri Çekildi Üniversite Raflarından İsrail Ürünleri Çekildi

Muhalefeti Hedef Aldı

En son 2019 seçimlerinde bunu acı şekilde yaşadık. Bir sürü vaatte bulundular ama sonuçta hiçbirini yapmadılar. Hatta pek çok alanda şehirlerimizi çok daha gerilere götürdüler. Çünkü mesele verdiği sözü yerine getirmektir. Siyasette aslolan sözünün eri olabilmektir. Ülkemizin milli gelirini 21 yılda 3 kat artırmış yönetim olarak vatandaşımızın her derdi bizim derdimizdir. Çalışanı ile emeklisi ile esnafı ile çiftçisi ile sanayicisi ile her kesimden insanımızın sıkıntılarını çözecek programa ve kararlılığa biz sahibiz.

Fenerbahçe - Galatasaray Derbisi

7 Nisan'a hazır mıyız? 7 Nisan'da Fenerbahçe - Galatasaray maçını Şanlıurfamıza aldık, burada o maçı yapacağız.

Editör: Kader GÜL