Fenerbahçe, Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda Gaziantep FK ile karşı karşıya geldi. Kalyon Stadyumu'nda oynanan mücadelede Fenerbahçe, rakibini Batshuayi'nin attığı 2 golle 2-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Bu galibiyetle birlikte Fenerbahçe, kupadaki iddiasını sürdürürken, oyuncuların performansları da merak konusu oldu.Fenerbahçe Gaziantep Fk'yı Yenerek Çeyrek Finale Yükseldi (1)

Batshuayi'nin Performansı Göz Kamaştırdı

Belçikalı golcü Michy Batshuayi, Gaziantep FK maçında takımını sırtlayarak önemli bir galibiyete imza attı. 17 ve 31'inci dakikalarda attığı gollerle takımına galibiyeti getiren Batshuayi, performansıyla adeta göz doldurdu. Türkiye Kupası'ndaki bu başarılı performansıyla birlikte Batshuayi, takımının çeyrek finale yükselmesinde büyük rol oynadı.

Teknik Direktör İsmail Kartal'ın Tercihleri Değerlendirildi

Maç sonrası teknik direktör İsmail Kartal'ın tercihleri ve oyuncu kadrosu da tartışılmaya başlandı. Özellikle Mert Hakan Yandaş'ın kadroda olmaması ve bazı değişiklikler hakkında eleştiriler yükseldi. Ancak, Fenerbahçe'nin aldığı galibiyet, bu eleştirileri bir nebze olsun hafiflettiği söylenebilir.

Beşiktaş - Kasımpaşa Canlı Maç İzle! Taraftarium24, Justin TV, Selçuk Sports Canlı Maç İzle! Beşiktaş - Kasımpaşa Canlı Maç İzle! Taraftarium24, Justin TV, Selçuk Sports Canlı Maç İzle!

Spor Yazarlarının Yorumları

Maç sonrası spor yazarları da mücadeleyi değerlendirdi. Bazı yazarlar, Fenerbahçe'nin galibiyetinde teknik direktörün rolünü vurgularken, bazıları ise oyuncuların performanslarına odaklandı. Ancak genel olarak, Fenerbahçe'nin çeyrek finale yükselmesi takdirle karşılandı.Fenerbahçe Gaziantep Fk'yı Yenerek Çeyrek Finale Yükseldi

Fenerbahçe, Türkiye Kupası'nda aldığı bu galibiyetle birlikte çeyrek finale yükselerek iddiasını sürdürdü. Önümüzdeki maçlarda da aynı performansı sergilemesi halinde, takımın başarılı bir sezon geçirebileceği düşünülüyor. Taraftarlar, gelecek maçlarda da takımlarını desteklemeye devam edecekleri gibi, oyuncuların performanslarını da yakından takip edeceklerdir.