Fransa, Belçika'yı 1-0 Mağlup Ederek Avrupa Şampiyonası'nda Çeyrek Finale Yükseldi Fransa, Belçika'yı 1-0 Mağlup Ederek Avrupa Şampiyonası'nda Çeyrek Finale Yükseldi

Taraftarların Coşkulu Karşılama

Süper Kupa'nın ertelenmesinin ardından Galatasaray ve Fenerbahçe kafileleri Türkiye'ye döndü. İşte bu heyecan dolu anların detayları:

Galatasaray'ın İstanbul'daki Karşılaması

Galatasaray kafilesi, Suudi Arabistan'daki organizasyonun ertelenmesi sonrasında İstanbul Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne indi. Bu coşkulu anı yüzlerce taraftar karşıladı. Ellerinde bayraklarla ve sevgi dolu tezahüratlarla futbolcularını karşılayan taraftarlar, "Türkiye sizinle gurur duyuyor" mesajını yükselttiler. Ayrıca, taraftarlar takımlarını beklerken birlikte andımızı okuduk.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise herhangi bir açıklama yapmadan havaalanından ayrıldı. Teknik Direktör Okan Buruk, takım otobüsüne binmeden önce özel aracıyla ayrıldı ve basın mensuplarına "Kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı" şeklinde cevap verdi.

Fenerbahçe'nin İstanbul'daki Dönüşü

Fenerbahçe kafilesi ise özel uçakla Suudi Arabistan'dan İstanbul'a döndü. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir grup taraftar, sarı-lacivertli ekibi coşkuyla karşıladı. Farklı takım taraftarlarının bir arada bulunduğu bu grup, Fenerbahçe yönetici ve futbolcularına sevgi gösterilerinde bulundu. Teknik Direktör İsmail Kartal, taraftarlara teşekkür ederek ilgi ve sevgilerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Süper Kupa'nın Ertelenmesi ve Ortak Açıklama

Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa finali, organizasyondaki aksaklıklar nedeniyle ertelendi. Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Fenerbahçe adına ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada, organizasyondaki aksaklıklar nedeniyle maçın ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Türk futbolunun marka değeri olan kulüplerimizin bu kararı birlikte aldığı ifade edilen açıklama şu şekildeydi:

"Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz."

Editör: Kader GÜL