Beton mikseri ile servis minibüsünün çarpışması sonucu yaşanan kazada birçok trafik ihlali tespit edildi. Olay, şehirde derin bir üzüntü ve tepkiye neden oldu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Motosiklet ve Metrobüs Çarpıştı! 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Motosiklet ve Metrobüs Çarpıştı!

6 Mayıs'ta, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bulunan İslahiye-Hassa yolu üzerindeki Ağabey mevkiinde, Mehmet Göğüş yönetimindeki beton mikseri ile Latif Örs'ün kullandığı servis minibüsü çarpıştı. Bu çarpışma sonucunda aralarında öğrencilerin de bulunduğu dokuz kişi hayatını kaybetti, on bir kişi yaralandı.

Kazadan sağ kurtulan Sude Taşkın, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi ve evine döndü. Sude, kaza anında yanında bulunan ikiz kardeşi Sena Taşkın ve diğer arkadaşlarının kaybından dolayı büyük bir üzüntü yaşadığını belirtti.Gaziantep'te Beton Mikseri Ve Minibüs Çarpışması 9 Kişi Hayatını Kaybetti (1)

Sude Taşkın'ın Açıklamaları

Kazadan yaralı kurtulan Sude Taşkın, olay anını şu şekilde anlattı:

  • "Okuldan çıktıktan sonra servis minibüsüne bindik. Minibüste neşe içinde sohbet ediyorduk. Ağabey mevkiine geldiğimizde bir anda çarpışma oldu ve ben başımı vurdum, sonrasını hatırlamıyorum. Hastanede kendime geldiğimde ikiz kardeşim Sena'nın ve üç arkadaşımın öldüğünü öğrendim ve şok oldum."

Olayın ardından hazırlanan bilirkişi raporunda, beton mikseri sürücüsünün altı ayrı trafik kuralını ihlal ettiği tespit edildi. Rapora göre, beton mikseri sürücüsü Mehmet Göğüş'ün kazadan önce:

  • Hız limitini aşarak 90 kilometre hızla ilerlediği,
  • Sağ şerit yerine sol şeritte seyrettiği,
  • Kaza yerinde fren izi bulunmadığı,
  • Aracı dikkatsiz ve kontrolsüz bir şekilde kullandığı belirtildi.

Beton mikseri sürücüsü Mehmet Göğüş, kalp, şeker ve tansiyon hastası olduğunu belirterek, "Hızım 70-80 kilometreydi. Bir anda gözüm karardı ve gerisini hatırlamıyorum. Rahatsızlandığımı düşünüyorum" diye savunma yaptı.

Bu kaza, Gaziantep'te derin bir üzüntü yarattı ve trafik kurallarına uymanın önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Bilirkişi raporunda belirtilen ihlaller, sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini ve trafik güvenliğinin önemini vurguluyor.

Gaziantep'te yaşanan bu üzücü kaza, trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu tür kazaların tekrar yaşanmaması için herkesin daha dikkatli ve kurallara uygun bir şekilde araç kullanması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Editör: Kader GÜL