Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 9 ay süreli 24 kişilik Toplum Yararına Programı (TYP) başvurularını kabul ediyor. Başvuru koşulları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kuruma kayıtlı bulunmama, 18 yaşını doldurma, emekli veya malul aylığı almama (ancak 31/05/2006 tarihli 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 19. maddesine göre iş göremezlik ödenmiş olanları TYP' ye katılabilmesi), öğrenci olmama (açık öğretim verilmesi hariç) gibi yer almaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 Personel Alımı Başvuru Şartları Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 Personel Alımı Başvuru Şartları

Katılımcılar Toplum Yararına Programı kapsamında en fazla 9 ay boyunca çalışabilecek. 27 Eylül 2023 tarihinden itibaren 9 aydan daha kısa bir süre yararlananlar, kalan süre programdan yararlanabilecekken, 9 ay aşanlar programa katılamayacak. Aynı adreste yaşayanlar, kazanılan net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde TYP'ye katılamayacak da koşullar arasında yer alıyor. Bu program, kişilere istihdam fırsatı sunmanın yanı sıra, faydalı hizmetler sunmayı amaçlıyor.

Editör: Çetin KEYDAL