Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Arzu'nun kalp krizi geçirerek havuzda yaşamını yitirdiği belirtildi.

Kutbettin Arzu, TBMM'nin 23. döneminde milletvekilliği yapmış ve 63. hükümette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev almıştı. Arzu, tatil amaçlı Yalova'nın Termal ilçesine gelmiş ve burada bulunan TBMM Atatürk Köşkü ve Yalova Termal Sosyal Tesisleri'ndeki sıcak su havuzunda hareketsiz bir şekilde bulundu. Çevredekilerin fark etmesiyle Arzu sudan çıkarıldı, ancak sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği tespit edildi.

Arzu'nun cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Kesin ölüm nedeni, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından netlik kazanacak.Gıda ve Tarım Alanının Öncü İsmi Kutbettin Arzu'nun Ansızın Vefatı  (1)Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamada, eski bakanın Yalova İli Termal İlçesi T.B.M.M. Termal tesislerinde kalp krizi geçirdiği ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat ettiği belirtildi. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikatın başlatıldığı ifade edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik gibi pek çok isim, sosyal medya üzerinden taziye mesajları paylaştılar. Kutbettin Arzu'nun siyasi kariyeri ve hizmetleri de anıldı.

Kutbettin Arzu, Diyarbakır Bahteri Köyü'nde doğmuş ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olmuştu. Siyasi ve iş hayatının yanı sıra çeşitli kuruluşlarda da görev almıştı.

Yılmaz Özdil'in Özgür Özel'e Yönelik Eleştirilerine CHP'den Sert Tepki Yılmaz Özdil'in Özgür Özel'e Yönelik Eleştirilerine CHP'den Sert Tepki

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun ani ölüm haberi Türkiye'yi derin bir üzüntüye boğdu. Yalova'da, tatil için gittiği TBMM lojmanlarındaki havuzda hayatını kaybettiği belirtildi. Arzu, siyasi kariyerinde 23. dönem milletvekilliği yapmış ve 63. hükümette Bakan olarak görev almıştı. Kendisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanında ülkenin gelişimi için önemli projelere imza atmış bir isimdi. Ölümünün ardındaki neden otopsi sonuçlarıyla netleşecek olsa da, kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik gibi önemli isimler sosyal medya üzerinden taziye mesajları paylaşarak Arzu'nun kaybını yad ettiler. Kutbettin Arzu, siyasetteki hizmetleriyle ve kişiliğiyle anılacak, geride derin bir boşluk bırakacaktır.

Editör: Kader GÜL