Otomatik reklamlar, içeriğinizden para kazanmanın basit ve yenilikçi bir yolunu sunar. Otomatik reklamlar için sitenizin tüm sayfalarına tek bir kod parçası eklersiniz. Otomatik reklamlar daha sonra sitenizi tarayarak yüksek performans gösterme ve daha fazla gelir sağlama olasılığı yüksek olan yerlere otomatik olarak reklam yerleştirir.

MacOs Nedir? Apple'ın İşletim Sistemi Hakkında Temel Bilgiler MacOs Nedir? Apple'ın İşletim Sistemi Hakkında Temel Bilgiler

Avantajları

Otomatik reklamların avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Potansiyel olarak gelirinizi artırır. Otomatik reklamlar sayfalarınızı analiz eder ve düzeninizi, içeriğinizi ve mevcut Google reklamlarınızı temel alarak, reklamların gösterilmesi için yeni yerler bulur.
  • Kullanımı kolaydır. Başlamak için tek bir reklam kodu parçası eklemeniz yeterlidir. Siz kodu yerleştirdikten sonra Otomatik reklamlar sitenizde ve reklam ayarlarınızda yapacağınız tüm değişikliklere otomatik olarak uyum sağlar.
  • Reklamları sitenize uyarlamanıza olanak tanır. Otomatik reklam ayarları, reklamların sitenizde görüneceği yerler üzerinde daha fazla kontrol imkanı tanır.
  • Mobil uyumludur. Otomatik reklamlar her ekran boyutuna otomatik olarak uyum sağlar. Ayrıca vinyet ve sabit reklam gibi mobile özel biçimler de bu kapsamdadır.

Otomatik reklamların işleyiş şekli

Otomatik reklamlar, Google'ın akıllı teknolojisinden aşağıdaki işlemleri gerçekleştirir:

  • Sayfa yapınızı anlama
  • Sayfanızdaki mevcut tüm Google reklamlarını algılama. (Diğer reklam ağlarından gelen reklamları algılayamadığımızı unutmayın.)
  • Yeni reklamları sayfa düzeniniz, sayfanızdaki içerik miktarı ve mevcut Google reklamlarınız gibi farklı öğelere dayalı olarak otomatik şekilde yerleştirme. Otomatik reklamlar, bazen reklamların ağ kaynağından bağımsız olarak yan yana iki reklam yerleştirebilir.

Sitenizde bir değişiklik yaparsanız bunu algılar ve sayfanızı yeniden analiz ederiz.

Editör: Egemen KEYDAL