Kadirli ilçesine bağlı Cengiz Topel Mahallesi'nde 29 Aralık'ta meydana gelen trajik olayda, Salim K (30) adlı bir şahıs, 7 aylık hamile eşi Hediye K'yu (28) bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından intihar girişiminde bulunan Salim K, otomobilini uçuruma sürerek hayatına son verme çabasında bulundu.

Olayın Gelişimi ve İhbar

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda Salim K, eşini bıçaklayarak olay yerinden ayrıldı. Ardından aracıyla Şehit Orhan Gök Mahallesi Mezretli köyü mevkiine giderek aracını uçuruma sürdü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından otomobilden yaralı olarak çıkarılan Salim K, hemen hastaneye kaldırıldı.

Tedavi Süreci ve Mahkeme Kararı

Salim K'nun hastanedeki tedavisi güvenlik güçleri gözetiminde tamamlandı. Ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan SalimK, yapılan sorgulamanın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı

Toplumsal Yankı ve Güvenlik Önlemleri

Olay, ilçe genelinde büyük bir üzüntü yaratırken, toplumsal olaylara karşı güvenlik güçleri daha da duyarlı bir tutum sergilemektedir. Bu tür trajik olaylara karşı toplumsal farkındalığın artırılması ve benzer durumların önlenmesi için çeşitli kurumlar ve sivil toplum örgütleri çaba harcamaktadır.

Editör: Çetin KEYDAL