Videoda görülen kadının, kendisini Hz. Meryem olarak tanıtarak bir grup insanı etrafında topladığı iddia ediliyor. Ancak, videonun gerçekte kim olduğuyla ilgili kısa sürede bir açıklama geldi.

Kübra Acar'dan Açıklama

Videonun yayılması üzerine ismi geçen Kübra Acar, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Acar, videonun bir tur firması ile gerçekleştirdiği Umre ziyareti sırasında çekildiğini ve tanımadığı kişiler tarafından paylaşıldığını belirtti. Ayrıca, videonun üzerine yazılan "Ben Hz. Meryem" ifadesinin gerçeği yansıtmadığını ve bu durumun kendisine hakaret olduğunu belirtti.

5 İlin Valisi Değişti: Resmi Gazete'de Yayımlandı 5 İlin Valisi Değişti: Resmi Gazete'de Yayımlandı

Yaşanan bu olay, haberin yanlış veya eksik şekilde yayılmasının sosyal medya üzerinde ne kadar hızlı bir şekilde yayılabileceğini gösteriyor. Özellikle sosyal medya platformlarında gerçek olmayan haberlerin ve videoların kolayca yayılması, toplumda yanlış bilgi ve algı oluşturabilmektedir.

Bu olay, sosyal medyanın gücünü ve etkisini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Doğruluğu araştırılmadan yapılan paylaşımların ne kadar zararlı olabileceği ortadadır. Bu nedenle, sosyal medyada gördüğümüz her içeriği doğrulamak ve paylaşmadan önce düşünmek önemlidir. Yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için doğruluk ve dikkat esas alınmalıdır.

Editör: Kader GÜL