Putin'den Ukrayna'ya Barış Çağrısı: Müzakerelere Başlayabiliriz Putin'den Ukrayna'ya Barış Çağrısı: Müzakerelere Başlayabiliriz

İsrail ve Gazze Şeridi arasındaki çatışmalarla ilgili haber veriyor. Hamas militanlarının büyük saldırısı sonrasında İsrail, Gazze Şeridi'ni tamamen abluka altına alma kararı almış durumda. İsrail ordusu, Gazze çevresinde askeri yığınağa başlamış ve çoğu noktayı geri almış durumda. Ayrıca, Hamas'a ait stratejik merkezlere geniş çaplı saldırılar düzenleniyor.İsrail-Gazze Çatışması, Abluka Altında Yükselen Tansiyon! (2)Bu çatışmaların sonucunda İsrail'de 900'den fazla kişi hayatını kaybetmiş, 2,616 kişi yaralanmış. Gazze'de ise ölü sayısı 687, yaralı sayısı 3,800 olarak belirtiliyor. İsrail ordusu 300 bin yedek askerin seferber edildiğini açıklamış.

Ayrıca, Hamas'ın İsrail kentlerine yönelik roket saldırıları devam ediyor. Lübnan'daki Hizbullah da çatışmalara dahil olmuş durumda. İsrail, Lübnan'dan gelen roketleri durdurduğu ve helikopterlerle Lübnan topraklarına operasyon düzenlediği belirtiliyor.İsrail-Gazze Çatışması, Abluka Altında Yükselen Tansiyon! (1)Gazze'ye yönelik olarak ise elektrik, su ve yiyecek gibi temel ihtiyaçların kesildiği ifade ediliyor. Gazze tamamen abluka altına alınmış durumda.

Bu çatışmalar sonucunda, Avrupa Komisyonu Filistin'e yönelik kalkınma yardımını incelemeye aldığını ve ödemelerin askıya alındığını duyurmuş. Ayrıca, El-Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in Filistinli sivilleri uyarı yapmadan hedef aldığı her saldırıya karşılık sivil bir rehineyi infaz edeceklerini açıklamış.

Bu haberler son derece ciddi ve endişe verici. Her iki tarafın da barışçıl bir çözüm bulması umuluyor.

Editör: Kader GÜL