İsrail-Gazze çatışmasıyla ilgili son olayları içeren bir haber makalesini açıklıyor. Makale, Gazze'deki Shifa Hastanesi'ndeki durumu tasvir ediyor ve İsrail'i hastaneden yerinden edilmiş Filistinlileri ve hastaları zorla tahliye etmekle suçluyor.

Putin ve Kim Yong-Un'dan Stratejik Ortaklık: Batı'ya Güçlü Mesaj Putin ve Kim Yong-Un'dan Stratejik Ortaklık: Batı'ya Güçlü Mesaj

Shifa Hastanesi direktörü Muhammet Abu Salmiya'nın İsrail askerlerinin yüzlerce yerinden edilmiş Filistinliyi ve hastaların çoğunu hastaneden zorla çıkardığını bildirdiğini belirtiyor. Hastanede bulunan 650 hastadan sadece 100-200 kişinin kaldığı ifade ediliyor. Gazze Sağlık Müdürü Munir el-Berş'in de, geriye kalan hastaların tahliyesi için Birleşmiş Milletler (BM) ile koordinasyona ihtiyaç duyduklarını söylediği ifade ediliyor.İsrail-Gazze Çatışması Shifa Hastanesi Güncel Durumu (1)Hastanenin içindeki zorlu koşullara da vurgu yapıyor: sadece beş doktorun hastalara bakabileceği, su kesintisi nedeniyle yaşam koşullarının zor olduğu ve International Red Cross ile iletişim kurma çabalarının olduğu belirtiliyor. Metinde, hastaların ve yerinden edilmiş Filistinlilerin hastaneden ayrılma zorunluluğu nedeniyle yaşadıkları zorluklar da anlatılıyor.İsrail-Gazze Çatışması Shifa Hastanesi Güncel DurumuAyrıca, Gazze'deki Shifa Hastanesi Müdürü Muhammed Ebu Silmiyye'nin BM yetkilileriyle devam eden görüşmeler hakkında bilgi verdiği ve hastanede kalan hastalar ve 30 prematüre bebeğin tahliye edilmesi için çabaladıkları ifade ediliyor. Metin ayrıca hastanenin karşılaştığı zorluklara da dikkat çekiyor: su, oksijen ve ilaç depolarının kullanılamaz hale gelmesi, yaşam koşullarının zorlaştığı belirtiliyor.

Editör: Kader GÜL