Gazze'de gerçekleşen İsrail saldırısı sonucu 500 kişi hayatını kaybetmiş. Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı büyük acıları yüreğimizde hissediyoruz. Çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehidimize duyduğumuz saygının bir gereği olarak ülkemizde 3 günlük millî yas ilan edilmiştir." ifadelerini kullandı.İsrail'in Gazze Saldırısına Tepki, Türkiye'den 3 Günlük Yas KararıKararda, İsrail'in sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırıların sonuncusunun 17 Ekim 2023 tarihinde bir hastaneye yapıldığı belirtiliyor. Bu saldırı sonucu hayatını kaybeden ve yaralanan Filistinlilerin acılarını paylaşmak amacıyla 21 Ekim 2023 Cumartesi günü güneşin batışına kadar Türkiye genelinde ve dış temsilciliklerde bayrakların yarıya çekilmesi kararlaştırılmış.

İsrail'in Refah Saldırılarında Kullanılan Mühimmat ABD Menşeli mi? İsrail'in Refah Saldırılarında Kullanılan Mühimmat ABD Menşeli mi?

Bu tür olaylar uluslararası ilişkileri etkileyebilir ve çeşitli politik, sosyal ve insani konularda tartışmalara yol açabilir. Türkiye'nin bu olaya verdiği tepki ve aldığı bu karar, ülkenin bu tür olaylara nasıl yaklaştığını göstermesi açısından önemlidir.

Editör: Kader GÜL