İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların 17. gününde Gazze Şeridi, yoğun hava saldırılarına maruz kaldı. İsrail, sabah saatlerinden itibaren Gazze'deki birçok bölgeye hava saldırıları düzenlerken, bu saldırıların ardından gökyüzü dumanlarla kaplandı.

Gazze Şeridi'ne yönelik hava bombardımanı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 2,055 kişiye yükselirken, bu rakamın içinde 5,087 çocuk bulunuyor. Yaralıların sayısı ise 15,273'e ulaştı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırıları ve top atışları, çatışmanın devam ettiği bölgede büyük yıkıma ve insani bir krize yol açtı. Çatışmanın sona ermesi ve bölgedeki gerginliğin sona erdirilmesi için uluslararası çabalar sürerken, taraflar arasında ateşkese yönelik görüşmelerin de devam ettiği bildiriliyor.

Marmaris'te Gezi Teknesi Alev Aldı Yolcular Denize Atladı! Marmaris'te Gezi Teknesi Alev Aldı Yolcular Denize Atladı!

Gazze Şeridi'nde yaşanan bu trajedi, dünya genelinde büyük bir endişe ve üzüntüyle karşılanıyor, taraflara barışçıl bir çözüm bulma çağrıları yapılıyor. Ancak çatışmanın sona erdirilmesi ve kalıcı bir barışın sağlanması, hala büyük bir mücadele gerektiriyor.

Editör: Seniha BESLER