Hollywood Buluşması: Chris Hemsworth ve Engin Altan Düzyatan'ın Boy Karşılaştırması Hollywood Buluşması: Chris Hemsworth ve Engin Altan Düzyatan'ın Boy Karşılaştırması

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları 7 Ekim sabahı İsrail’e ‘Aksa Tufanı‘ adlı kapsamlı saldırı başlatmıştı. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, silahlı gruplar yerleşim yerlerine girmişti.

Bunun üzerine resmi savaş ilan eden İsrail, günlerdir ağır bir şekilde savaş uçaklarıyla bombaladığı Gazze’ye karadan girmeye hazır olduğunu duyurmuştu. Ancak günler geçmesine rağmen henüz bu yönde bir adım atılmadı.

The Wall Street Journal (WSJ), İsrail’in harekete geçmek neyi beklediğini bildirdi. AA’nın WSJ’den aktardığına göre İsrail, kara harekatı için ABD’nin bölgeye hava savunma sistemleri kurmasını bekliyor.

ABD’nin bölgede bir düzine hava savunma sistemi kurmaya hazırlandığının belirtildiği haberde, böylece ABD’nin Irak, Suriye, Kuveyt, Ürdün, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndekiler de dahil olmak üzere bölgedeki tüm birliklerini füzelerden ve roketlerden korumayı hedeflediğine işaret edildi.

ABD’li yetkililerin, söz konusu savunma sistemlerini kurana kadar İsrail’i beklemeye ‘ikna ettiği’ aktarıldı.

ABD’li yetkililerin, İsrail’in söz konusu saldırısı başladığında birliklerinin hedef alınacağını düşündüğü ve bunu ‘büyük endişe kaynağı’ olarak nitelediği aktarıldı."