İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'in Bornova ilçesinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili olarak yaptığı açıklamada, dağlık alanda örgüt mensuplarının silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler sakladığı bilgisine ulaşıldığını belirtti. Operasyon sonucu 10 DEAŞ'lı teröristin yakalandığını ifade eden Bakan Yerlikaya, bu kişilerden 5'inin tutuklandığını, 5'inin ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını açıkladı.

Bayram tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 5 kişi hayatını kaybetti. Bayram tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 5 kişi hayatını kaybetti.

Ayrıca, operasyon sırasında el yapımı parça tesiri bomba yapımında kullanılan malzeme, jel dinamit lokumu, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği bilgisi de verildi. Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren emniyet mensuplarını tebrik ederek, terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

İzmir'de DEAŞ Teröristlerine Darbe Bomba Eylemi Öncesi 10 Şüpheli Yakalandı! (1)
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'in Bornova ilçesinde yapılan operasyonla ilgili detayları paylaştı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dağlık alanda teröristlerin silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler sakladığı ve eylem hazırlığında olduğuna dair istihbarat aldıklarını belirtti. Bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilen operasyonda, 10 DEAŞ üyesinin yakalandığı ifade edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 DEAŞ'lı teröristin yakalandığını duyurdu. Operasyonda el yapımı bomba malzemeleri, jel dinamit lokumu ve büyük miktarda silah ele geçirildi. 5 şüpheli tutuklandı, 5'i adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Bakan Yerlikaya, emniyet güçlerini tebrik ederek terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini vurguladı. Bu başarılı operasyon, halkın güvenliği için önemli bir adım olarak kaydedildi.

Operasyon kapsamında yapılan arama tarama faaliyetlerinde, el yapımı parça tesiri bomba yapımında kullanılan malzeme, jel dinamit lokumu, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Gözaltına alınan 10 şüpheliden 5'i tutuklanırken, 5'i hakkında adli kontrol kararı verildi.İzmir'de DEAŞ Teröristlerine Darbe Bomba Eylemi Öncesi 10 Şüpheli Yakalandı! (2)Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ekiplerini tebrik ederek, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Bu başarılı operasyon, teröristlerin planladığı saldırının engellenmesinde kritik bir rol oynadı. Güvenlik güçlerinin azimli çalışmaları ve koordinasyonu, ülkenin güvenliği için hayati öneme sahip.

Editör: Kader GÜL