Fenerbahçe - Hull City Maçı Canlı İzle FB Hull Hazırlık Maçı Şifresiz Yayın Fenerbahçe - Hull City Maçı Canlı İzle FB Hull Hazırlık Maçı Şifresiz Yayın

İspanyol spor gazetesi Tuttusport tarafından verilen Altın Çocuk ödülünü kazanan genç yetenek, Real Madrid'in İngiliz oyuncusu Jude Bellingham oldu. Bu ödül, Avrupa'da top koşturan 21 yaş altı en iyi genç oyuncuya verilen prestijli bir ödüldür. Jude Bellingham, bu ödülü 4 Aralık'ta düzenlenecek törenle İtalya'nın Torino kentinde alacak.

Ayrıca, Bellingham'ın Real Madrid takımındaki Türk futbolcu takım arkadaşı 18 yaşındaki Arda Güler'in de 25 aday arasında yer aldığı belirtilmiş. Diğer taraftan, Avrupa'nın "En Genç Altın Çocuğu" ödülü ise İspanyol ekibi Barcelona forması giyen 16 yaşındaki Lamine Yamal'a layık görülmüş.

Haberde ayrıca, İngiliz ekibi Manchester City'nin 23 yaşındaki Norveçli golcüsü Erling Haaland'ın da "Altın Oyuncu" ödülünü kazandığı ifade edilmiş. Bu ödül, genç yetenekler arasında öne çıkan oyunculara verilen bir diğer prestijli futbol ödülüdür.

Editör: Kader GÜL