Konya'nın Karatay ilçesinde yaşanan olayda, genç bir kişi, kendisini evine kilitledi ve canlı yayın aracılığıyla özel harekat polislerine direndi. Olay, Ulubatlıhasan Mahallesi'nde bulunan bir sitede gerçekleşti.

Saat 10.00 sularında meydana gelen olayda, K.A. adlı genç, evini silahla kilitledi ve huzursuz bir şekilde davranmaya başladı. Yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Ancak genç, kapısını açmamakta direndi. Bu durum üzerine olay yerine özel harekat polisleri çağrıldı.

K.A., evdeki bu süreçte canlı yayın açarak sosyal medya üzerinden polise direnişini tüm dünyaya izlettirme girişiminde bulundu. Polislerle müzakerelere girişti ve kendisini evden çıkarmamakta kararlıydı. Bir ara otoparktaki kendi arabasına binip gitmek istediğini belirtti ve aksi takdirde kendisini vuracağını ifade etti.

Tabletin Tamirinde Patlayan Batarya Olayı! Tabletin Tamirinde Patlayan Batarya Olayı!

Nihayetinde K.A., 42 AIE 8XX plakalı aracıyla kaçtı. Ancak kısa bir süre sonra arabası, şahsın evine yakın bir sokakta terk edilmiş halde bulundu. Şu an kaçan şahsın yakalanması için polis tarafından yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Olay, canlı yayın aracılığıyla izleyenler tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. Şahsın neden böyle bir eylemde bulunduğu ve polisle yaşadığı müzakerelerin detayları henüz netlik kazanmış değil. Soruşturma sürerken, genç adamın yakalanması için çalışmalar hızla devam ediyor.

Editör: Seniha BESLER