Bahçeli, siyasetin samimiyetle yapılması gerektiğini vurgulayarak, yalanların siyasetin temeli olamayacağını belirtti. Türk siyasetinin kalkınma ve toparlanma ihtiyacı olduğunu ifade eden Bahçeli, bu hedefe MHP ve Cumhur İttifakı olarak ulaşabileceklerini söyledi.

Bahçeli, MHP'nin ve Cumhur İttifakı'nın ülkeye gönül verdiğini ve daha müreffeh bir Türkiye için çalıştığını vurguladı. İlkelerinden ödün vermediklerini ve milletin yanında olduklarını belirten Bahçeli, Türkiye'nin parlak bir geçmişiyle onurlu bir geleceği buluşturduklarını ifade etti.

CHP'nin kurultayında genel başkanlığı kaybeden Kılıçdaroğlu'nun sırtındaki hançerlerle seçime girdiği itirafını gecikmiş bir açıklama olarak değerlendiren Bahçeli, bu itirafın beyhude bir sızlanma olduğunu söyledi.

Ayrıca Bahçeli, Atatürk'ün kurduğu CHP'nin büyük kurultayında teröristlere selam gönderilmesini sert bir dille eleştirerek, terörist başını selamlamanın PKK'yı selamlamak anlamına geldiğini belirtti. Bu tür tutumların millete ve ülkeye zarar vereceğini ifade etti.

AK Parti'de Toplu İstifalar, AK Parti'de Değişim Rüzgarları AK Parti'de Toplu İstifalar, AK Parti'de Değişim Rüzgarları

Bahçeli, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına da değinerek, bir halkın imhasına göz yumulamayacağını ve kalıcı bir barış için çaba harcanması gerektiğini söyledi. Türkiye'nin İsrail terörüne karşı sağlam bir duruş sergilediğini belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanı'nın Filistin diplomasisini desteklediğini ifade etti ve hükümetin yanında olduklarını belirtti.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Siyaset soğuk tandırdan sıcak ekmek alma hesabı yapanların, yalanı kana kana içenlerin harcı olamaz. Kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset yapılamaz. Türk siyasetinin yeni bir kalkınma hamlesine, muhtevalı bir toparlanmaya ihtiyacı vardır. Bunu da MHP ve Cumhur İttifakı gerçekleştirmeye muktedirdir. Günübirlik siyaset yapmıyoruz. Her rüzgara yelken açmıyoruz. Her söylenene kulak kabartmıyoruz.

"CUMHUR İTTİFAKI'YLA PARLAK BİR GEÇMİŞİ GELECEKLE BULUŞTURACAĞIZ"
Ülkemize gönül verdik. Gönül kazanmak gönüller almak istiyoruz. Daha müreffeh bir Türkiye önceliğimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı parlak bir geçmişi onurlu gelecekle buluşturuyor.

Ülkü ve ülke sevdamızı asla bahis konusu yapmadık. Milletimizle aynı hizada durduk. Hülasa millet biziz biz milletiz dedik.

"KILIÇDAROĞLU'NUN HANÇER İTİRAFI GECİKMİŞ BİR AÇIKLAMADIR"
Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurultayda genel başkanlığı kaybeden Kılıçdaroğlu'nun 'sırtımdaki hançerlerle seçime girdim' itirafı gecikmiş bir açıklamadır. Kılıçdaroğlu'nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır.

"TERÖRİST BAŞINI SELAMLAMALARI PKK'YI SELAMLAMAKTIR"
Atatürk'ün kurduğu partinin büyük kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine teröristlere selam gönderdiler. Cumhuriyet'in ve CHP'nin 100. yılında genel başkanlığa aday isimlerin kurultay salonundan terörist Demirtaş'a selam göndermesi, PKK'yı selamlamaktır. Teröriste selam veren, sırtına ihanetin semerini vurmuş demektir. Bu tiplerden millete ve ülkeye hayır gelmez. CHP yönetimine diyorum ki Selahattin Demirtaş teröristtir, Osman Kavala suçludur, Soros'çudur ve cezasını çekecektir.

İSRAİL'İN GAZZE'DEKİ SALDIRILARI
Bir halkın imhasına göz yumamayız. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışı bozuk bir anlayıştır. Küresel vicdan buzlu ve sislidir. İsrail'e nefret ve lanet yağmaktadır. Buna rağmen Gazze havadan ve karadan yine abluka altındadır. Hastaneler, çocuk parkları bombalanmaktadır. Silahlar derhal susmalı ve ateşkes sağlanmalıdır. Kalıcı barış için yarın bile geçtir. İsrail terörüne karşı Türkiye'nin duruşu sağlamdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Filistin diplomasisi herkes tarafından desteklenmelidir. MHP, hükümetimizin yanındadır."


 

Editör: Kader GÜL